هدر اصلی
1387/11/15 19:51:00
سرویس صحن

رییس قوه قضاییه: جمهوری اسلامی حاکمیت اسلام را به دنیا نشان داد

"سیدمحمود هاشمی شاهرودی" رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی در سه دهه اخیر توانست حاکمیت اسلام را به دنیا نشان دهد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی که در اجلاس شکرانه اتحاد سخن میگفت با تشکر از مجلس به خاطر برپایی این نشست گفت امیدواریم که اینگونه گرد هم آیی ها به تدوین سازو کار عملیاتی برای رسیدن به آرمانهای بلند انقلاب تبدیل شود.

شاهرودی خاطر نشان کرد در سه دهه گذشته ناقلاب اسلامی دستاورد های  بسیار عظیمی برای مردم ما به همراه داشته است و اساسا باید گفت: این انقلاب یک تحول بزرگ و بینظیر در تاریخ بشریت می باشد.

وی افزود برای اولین بار پس از یک قرن سلطه استعمار و استکبار، انقلاب  اسلامی و نظام ولایی شکل گرفت این رویداد زمانی اتفاق افتاد که اسلم محدود و مهجور به مسائل خرد بود و مسائل کلان در اختیار ایدوئولوژی ها و مکتبهای دیگر بود .

شاهرودی تصریح کرد : اما نظام جمهوری اسلامی توانست اثبات حاکمیت اسلام را به دنیا نشان دهد و به همه ملتهای اسلامی الگو  بدهد به نحوی که امروز ما شاهد شکل گیری حرکتهای در کشورهای مانند عراق ، افغانستان ، لبنان و فلسطین به تاسی از جمهوری اسلامی هستیمو این در حالیست که کشورهای سلطه گر از تاثیر گذاری در حد یک حرکت کوچک در دیگر کشورها ناتوان است.

وی با بیان اینکه انقلاب ما و دستاورد های آن بسیار عظیم است اظهار داشت: امروز ما شهد دستبابی به اهداف و آرمانهای انقلابی هستیم که پیش از انقلاب تحقق خیلی لز این آرمانها در حد رویا بود، اینکه ابر قدرتها و سلطه آنها در بابر نظام اسلامی فرو بپاشد ممکن است امروز به عنوان یک امر عادی برای ما تلقی شود ولی یک چیزی شبیه معجزه است.

رئیس قوه قضاذیه با بیان اینکه احیای اسلام ناب متکی بر امامت سنگ بنای انقلاب اسلامی است گفت: علی رغم دستاوردهای بزرگی که این نظام برای ما به همراه داشته است اما هنوز دستاورد ها، ابعاد و ثمرات این تحول بزرگ در راه است  ، دستاوردهای که نه تنها قابل ارائه به کشور های اسلامی بلکه به کل دنیا قابل ارائه است چرا که نظام ما برگرفته از یک نظام الهی و منطبق با نیازهای فطری و طبعی بشر است .

وی گفت انقلاب ما دستاورد های بزرگی برای کشور به همراه داشته است این یک بخش از مسئله است و بخش دیگر آن تبین این دستاوردها برای مردم ایران و جهانیان است بطور نمونه ما امروزه به جایگاهی در رصه بین الملل دست یافته ایم که ابر قدرتها با احترام تمام از ما می خواهند که با آنها مذاکره کنیم.

شاهرودی افزود آنچه مهم است اینکه ما به این سطح اکتفا نکنیم و با توجه به ظر فیتها و پتانسیل های موجود در کشور برای دستیابی به نتایج بزرگتر و عمیق تر برنامه ریزی  داشته باشیم.

شاهرودی اظهار داشت ما نباید خودمان را با 30 سال گذشته مقایسه کنیم بلکه با شرایط امروز خومان را بسنجیم و اینکه چه ظر فیت های داریم که از آنها کمتر استفاده شده ، پیاده کردن نظام اقتصادی که منجر به عدالت اجماعی حذف فاصله طبقاتی ، نفی فقر و در دسترس بودن کسب و کار برای عموم جامعه از جمله آرمانهای است که هنوز بطور کا مل محقق نشده است و ما باید برای رسیدن به آن بیش از پیش تلاش کنیم.

وی در خاتمه ابراز امید واری کرد که نتیجه چنین نشستهای صمیمی  که با خلوص نیت برگزار می شود طراحی یک ساز و کار باشد برای اینکه بتوانیم به اهداف بلند انقلب دست یابیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet