خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1386/06/26 14:20:00
سرویس سیاسی

سرافراز :واگذاری امور به مردم عراق و حمایت از دولت منتخب، تنها راه خروج از بحران است

علی سرافراز گفت:واگذاری امور به مردم عراق و حمایت از دولت منتخب مردم این کشور، تنها راه خروج از بحران است.

آقای ریچارد اسپرینگ - معاون حزب محافظه کار مجلس عوام انگلیس - صبح امروز دوشنبه در محل مجلس شورای اسلامی با اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این ملاقات آقای علی سرافراز، عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس با اشاره به همکاری جمهوری اسلامی با آژانس بین المللی انرژی هسته ای و گزارش مثبت آقای محمد البرادعی، مدیرکل این آژانس از روند فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران ابراز امیدواری کرد کشورهای اروپایی ضمن تغییر مواضع خود با رویکرد مثبت، نسبت به تنظیم روابط خود با جمهوری اسلامی ایران اقدام کنند.

وی افزود: تمامی فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه فناوری هسته ای در چارچوب مقررات بین المللی و معاهده ان پی تی بوده است.

وی سپس با انتقاد از سیاست های دولت انگلیس و همراهی این کشور با آمریکا در پرونده هسته ای ایران خاطرنشان کرد: برخورد آمریکا با فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران کاملا سیاسی و خارج از هرگونه ضوابط و مقررات بین المللی است.

نماینده مردم مشهد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحولات منطقه و بویژه عراق و ابراز خرسندی از تصمیم دولت مردان انگلیسی مبنی بر عقب نشینی از آن کشور افزود: واگذاری امور به مردم عراق و حمایت از دولت منتخب مردم این کشور، تنها راه خروج از بحران است.

وی ابراز اطمینان کرد دولت منتخب مردم عراق توانایی لازم در حل مشکلات این کشور را دارد.

در ادامه این ملاقات آقای ریچارد اسپرینگ - معاون حزب محافظه کار مجلس عوام انگلیس با اشاره به تحولات منطقه در سال های اخیر گفت: ایران همواره نقش مثبت و موثری در منطقه داشته است.

وی افزود: دو کشور ایران و انگلیس با شناخت بهتر از دیدگاه ها و سیاست های یکدیگر می توانند مناسبات دوستانه برقرار کنند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet