هدر اصلی
1387/11/15 21:15:00
سرویس صحن

رییس جمهور: انقلاب اسلامی هدیه بزرگ خداوند به بشریت امروز بود

رییس جمهوری اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بدون تردید یک هدیه بزرگ از جانب خداوند به بشریت امروز بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمود احمدی‌نژاد" که در اجلاس شکرانه اتحاد سخن می گفت، از رییس مجلس به خاطر حسن ابتکار در برگزاری این نشست تشکر کرد.

رئیس جمهور با اشاره به دستاوردهای بشری و ملی  انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: انقلاب یک هدیه بزرگ از ناحیه خداوند به بشریت امروز است، انقلاب اسلامی برقراری اتصال مجدد انسان با آسمان بود، زمانی که ارتباط انسان با آسمان قطع شود دیگر چیزی از انسانیت باقی نمی‌ماند و یک موجود حقیر، شکست خورده و ناتوان می‌شود، هر چند که به ظاهر بر بمب اتم هم مسلط باشد.

احمدی نژادبا بیان اینکه  مشکل انسان در طول تاریخ قطع ارتباط با آسمان است ،یارآور شد: در هر مقطعی هر گروهی که ارتباط خود را با آسمان مستحکم کرد منشاء تحولات عظیم شد و همه انبیاء نیز در طول تاریخ مسئول برقراری این اتصال بودند .

وی افزود: انقلاب اسلامی یک بار دیگر شأن و جایگاه انسان و توانمندی‌های آن را به بشریت شناساند ، بدون تردید کسی که انسان را شناخت خدا را می‌شناسد، البته برای شناخت انسان و خدا، نیازمند شناخت انسان کاملیم و بدون این مساله محال است انسان و خدا شناخته شود.

احمدی‌نژاد گفت:دین یعنی گذاشتن دست انسان در دست انسان کامل و دین‌داری به معنی آرمان‌خواهی و تلاش مستمر در جهت تحقق آرمان‌های الهی است .

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی مفهوم ولایت و امامت -که رمز کمال انسان و پاسخ درست به کمال‌جویی انسان و شکوفا کننده استعدادهای الهی انسان است- را آموخت.

وی با بیان اینکه امام به نیابت انسان کامل آمد و این رمز ماندگاری و شکست‌ناپذیری انقلاب است ،اظهار داشت: امروز اگر انقلاب اسلامی جهانی شده برای این است که مخاطب انقلاب انسان است و هر جا فطرت پاک و بیدار باشد مخاطب انقلاب وجود دارد و متاثر از انقلاب است .

رئیس جمهور گفت:بدون تحقق حاکمیت همه خوبی‌ها در جهان، امکان ندارد یک ملت به سعادت کامل برسدو امروز هر دل بیداری در منطقه و جهان به همین دلیل به عشق ایران و یاد ایران می‌تپد و از پیشرفت‌های ملت ایران خوشحال و از غصه‌هایش غمگین می‌شود.

وی با  تاکید بر اینکه انقلاب مرزهای قومی، نژادی،  و درجه‌ یکی و دویی را برداشت، اظهار داشت: امروز به فضل الهی همه‌ی ملت‌ها انقلاب اسلامی را از آن خود می‌دانند و این کاروان در حرکت است.

وی  از ارتقای طراز ایران در عرصه‌ی جهانی به عنوان  یکی از دستاوردهای انقلاب یاد کرد و افزود: یک ملت تحقیر شده که در مناسبات منطقه‌ای  هم به حساب نمی‌آمد امروز در تنظیم همه مناسبات جهانی نقش تعیین کننده دارد.

احمدی نژاد با بیان اینکه  ایران به سرعت در حال تبدیل شدن به مرجع علمی منطقه و جهان است، خاطر نشان کرد: افق نگاه ملت ایران عوض شده، ایمان‌ها و باورها تغییر کرده است و تغییرات بیرونی، بازتاب درونی تغییرات انسان‌هاست .

رئیس جمهور با اشاره به چگونگی فعالیت سفیر دو که ماهواره‌بر است و ماهواره‌ی امید را به فضا برده است، گفت: کل این موشک به دست جوانان ما ساخته شده است، به ما می‌گفتند که شما آفتابه‌ساز هستید و ایران را تحقیر می‌کردند ولی اکنون جز چند کشور اولی هستیم که به این فناوری دست پیدا کردیم و این چرخه را در اختیار داریم.

وی افزود: آن دوران گذشته است که ملت ایران دست خود را در برابر کشورهایی که علم را در سلطه و انحصار خود قرار دادند و در برابر افرادی که از انسانیت بویی نبرده‌ا‌ند دراز کند، دنیا بداند که ملت ایران بیدار شده است و خودش نیازهای خودش را تامین می‌کند .

احمدی نژاد با بیان اینکه  ما ادبیات استکبار را می‌شناسیم ،تصریح کرد: استکبارگران در برخورد با ایران و تقابل با ایران با شکست مواجه شدند و نتیجه این تقابل را دیدند.

وی افزود: ایران به یک قدرت جهانی  تبدیل شده است و امروز کشورهای بزرگ برای این‌که در منطقه‌ی ما سیاست‌های خود را به جلو ببرند می‌دانند که باید با ایران تعامل کنند وگرنه نمی‌توانند در منطقه حضور پیدا کنند.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: با چشم دیده‌ام که امروز نام ایران برای ملت‌ها نشاط آور و نقطه‌ی اتکا و عشق است، امروز ملت‌ها علاقه‌ای به ایران دارند که در تاریخ شبیه آن وجود ندارد.

وی با بیان اینکه  امروز طراز ملت ایران، طراز ارتباط برادرانه با ملت‌ها و دولت‌ها و عشق به ملت‌ها و تاثیرگذاری در مناسبات جهانی، به نفع ملت‌هاست،گفت: امروز ادبیات ملت ایران جهانی است و کشورهای مستکبر برای این‌که بتوانند در عرصه جهانی گوشی داشته باشند تا حرف‌های آن را بشنوند از ادبیات ملت ایران استفاده می‌کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: اگر امروز می‌بینیم کشورهای زورگو از ایران عصبانی هستند و جیغ می‌زنند به خاطر طراز ملت ایران است‌، اگر ملت ایران ملتی ناتوان بود لازم نبود که کشورهای زورگو عصبانی بشوند و خط و نشان بکشند.

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته است،خاطر نشان کرد: ما باید اقدامات دیگری نیز انجام دهیم، امروز سه قوه در کنار هم همدل و هم جهت هستند و اگر امروز برای انقلاب کاری نکنیم، کی باید برای انقلاب کاری کنیم.

احمدی نژاد یادآور شد: اگر انقلاب تا اینجا آمده است مرهون عواملی از جمله کار برای خدا، اخلاص و شجاعت است و اگر انقلاب تا اینجا آمده است مرهون تصمیمات و عمل انقلابی است .

وی افزود: نمی توان با روش‌های غیرانقلابی، انقلاب را اداره کرد ، ما نیازمند تصمیمات انقلابی هستیم البته باید این تصمیمات آگاهانه و باتدبیر باشد و نباید تصمیمات انقلابی را برابر با بی‌تدبیری دانست.

رئیس جمهور تصریح کرد: باید برای انقلاب تصمیمات بزرگ بگیریم ، باید چه در عرصه سیاست داخلی، چه خارجی و چه اقتصاد در مقیاس انقلاب تصمیم‌گیری کنیم .

احمدی نژاد مجلس هشتم را مجلسی مردمی و انقلابی توصیف کردو افزود: ملت ما ظرفیت کارهای بزرگ و تصمیم‌های بزرگ را دارد که انقلاب اسلامی نمونه آن بود،ما برای پیشبرد انقلاب باید اصلاحات بزرگ انجام دهیم، ماموریت امروز ما بسیار سنگین است و این همدلی و برادری مسئولیت ما را مضاعف می‌کند

وی در خصوص برنامه پنج ساله توسعه گفت: ‌برنامه پنج ساله ریل حرکت کشور در طول پنج سال است و ما می‌توانیم در طول پنج سال با تصمیمات مناسب و برنامه‌ریزی‌های خوب طراز انقلاب را هزاران کیلومتر جلو ببریم، ما باید در تدوین برنامه پنج ساله الگوی برنامه‌ریزی ایرانی و اسلامی را پایه‌گذاری کنیم و در واقع این برنامه را بر اساس الگوی ایرانی و اسلامی تدوین کنیم.

رئیس جمهور افزود: برای این منظور کمیته‌های تدوین برنامه‌ پنج ساله را تشکیل دادیم و آن‌ها کار را خود انجام می‌دهند و مناسب است که در این ارتباط کارگروه‌های مشترک ایجاد کنیم و به نحوی این برنامه را تدوین کنیم که در راستای انقلاب و الگوی ایرانی و اسلامی باشد.

وی با تاکید بر اهمیت طرح تحول اقتصادی گفت: ما اگر می‌خواهیم سیاست های  اصل 44 را اجرا کنیم باید در ساختارها اصلاحاتی ایجاد کنیم .

احمدی نژاد افزود: یکی از کارهایی که در این ارتباط باید دنبال کنیم طرح هدفمند کردن یارانه‌هاست و این یک کار بزرگی است، ولی در برابر ظرفیت انقلابی ایران کار بزرگی نیست، ما باید در این ارتباط تصمیم‌گیری کنیم، همدلی کنیم و از این مسیر و گردنه با موفقیت عبور کنیم، به نحوی که طوری نباشد که بار آن بر دوش مردم باشد و چیزی نصیب مردم نشود.

رئیس جمهور یادآور شد: سابقه نداشته است در طول تاریخ سی سال انقلاب و یا حتی قبل از آن یک رییس دولت صدها و هزاران ساعت وقت خود را صرف بررسی یک لایحه‌ کرده باشد و جلسات مختلف کارشناسی در ارتباط با این لایحه در دولت و مجلس برگزار شده است

‌ وی گفت:‌ ما باید تصمیم بزرگ در این ارتباط بگیریم و در واقع یک تصمیم انقلابی بگیریم و از این جوی بگذریم و اگر عقب و جلو برویم ممکن است که در جوی سقوط کنیم.

احمدی نژاد  تاکید کرد: دنیا بداند همه ملت ایران و قو‌ای سه‌گانه در جمهوری اسلامی با همدلی آرمان‌های انقلاب را پیش می‌برند و دلبسته‌ی آرمان‌های انقلاب هستند و وقت و جان‌شان را وقف تحقق این آرمان‌ها می‌کنند و از سر و صداها و جبهه‌بندهایی که قدرت‌های زورگو ایجاد کردند هراسی به خود راه نمی‌دهند.

احمدی‌نژاد گفت:‌ به شما بشارت می‌دهم که به فضل الهی و به لطف خدای بزرگ امروز جهان در آستانه‌ تحولات بزرگی است و این تحولات در جهت آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet