هدر اصلی
1387/11/16 10:27:00
سرویس صحن

ارجاع موافقتنامه حمایت از سرمایه گذاری بین کشورهای اکو به مجمع تشخیص مصلحت

مجلس شورای اسلامی لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری بین کشورهای عضو اکو را به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز چهار شنبه لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری بین کشورهای عضو اکو و پروتکل اصلاحی آن که اعاده شده از سوی شورای نگهبان بود را مورد بررسی قرار داده و بر نظر قبلی خود اصرار کردند.

شورای نگهبان مصوبه کمیسیون اقتصادی را مغایر با اصل 39 قانون اساسی دانسته بود اما نمایندگان مجلس با اصرار بر نظر قبلی خود آن را جهت تعیین تکلیف نهایی به مجمع تشخیص مصلحت ارسال کردند.

لازم به ذکر است شورای نگهبان عبارت "ارجاع اختلافات موافقتنامه به دادرسی توسط دولت ایران منوط به رعایت قوانین و مقررات مربوط است" را مغایر قانون اساسی تشخیص داده بود.

"غلامرضا مصباحی مقدم" رئیس کمیسیون اقتصادی نیز در این باره توضیح داد: موافقت‌نامه‌های بین‌المللی در قالب و شکل خاصی تنظیم می‌شوند. اگر بخواهیم قوانین داخلی را بر آن اعمال کنیم روند رسیدگی به این نوع طولانی خواهد شد.

وی ادامه داد: در دوره های گذشته مجلس نیز این نوع لوایح از سوی شورای نگهبان مغایر قانون اساسی شناخته می‌شد و مجلس آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌داد بنابراین کمیسیون اقتصادی بر نظر قبلی خود اصرار ورزید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet