روز مجلس
1392/07/26 13:16:59
سرویس اقتصادی
قوامی با اشاره به ابلاغ بخشنامه بودجه 93 تشریح کرد:حذف ردیف‌های غیرشفاف در بودجه 93

انتظارات نمایندگان مجلس از دولت برای تدوین بودجه 93/ حرکت به سمت بودجه عملیاتی

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ابلاغ بخشنامه بودجه ۹۳ از سوی رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی، انتظارات مجلس از دولت را تشریح و گفت: همانطور که دولت خود را قانون گرا و معتقد به تحقق اهداف بالادستی می داند تلاش کند یک لایحه بودجه شفاف، متکی بر درآمدهای مستحکم و قابل تحقق و هزینه های سنجش شده مبتنی بر حسابداری بهای تمام شده ارائه دهد.
انتظارات نمایندگان مجلس از دولت برای تدوین بودجه 93/ حرکت به سمت بودجه عملیاتی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ابلاغ بخشنامه بودجه 93 از سوی رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی، انتظارات مجلس از دولت را تشریح و گفت: همانطور که دولت خود را قانون گرا و معتقد به تحقق اهداف بالادستی می داند تلاش کند یک لایحه بودجه شفاف، متکی بر درآمدهای مستحکم و قابل تحقق و هزینه های سنجش شده مبتنی بر حسابداری بهای تمام شده ارائه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/43156.jpg انتظارات,نمایندگان,مجلس,از,دولت,برای,تدوین,بودجه,93/,حرکت,به,سمت,بودجه,عملیاتی Icana

هادی قوامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزود:  بخشنامه بودجه که باید تا اواخر شهریورماه به امضای  رئیس جهمور یا معاون وی به دستگاه های اجرایی ملی و استانی ابلاغ شود که محتوای این بخشنامه حاوی سیاست های کلان دولت و چشم اندازی در رابطه با درآمدها و هزینه های در سال آینده است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از سیاست های کلان دولت در بخشنامه بودجه 93 یکسان سازی نرخ ارز است، ادامه داد: مهمترین ویژگی لایحه بودجه ای که باید توسط دولت یازدهم به مجلس ارائه شود تبعیت کمی و کیفی از اهداف برنامه پنجم توسعه است.

وی تصریح کرد: یکی از احکام برنامه پنجم توسعه نرخ ارز شناور مدیریت شده است که بانک مرکزی باید بتواند سیاست های پولی خود را به گونه ای تنظیم کند و بازار ارز به شکلی مدیریت شود که هم طرف تقاضای ارز و هم طرف عرضه ارز را که حکم برنامه پنجم مبنی بر نرخ شناور مدیریت شده است حاکم شود که در بخشنامه بودجه به این نکته توجه شده است.

قوامی اضافه کرد: با توجه به اینکه بودجه برنامه مالی یکساله است به فعالان اقتصادی، صادرکنندگان، وارد کنندگان و سرمایه گذاران یک خط مش ارائه می دهد تا در طول سال 93 وضعیت بودجه و سیاست های مالی و پولی دولت به چه نحوی خواهد بود تا به اهداف نهایی که افزایش رشد اقتصادی، کاهش تورم، کاهش بیکاری، ایجاد تعادل در تراز پرداخت ها دست یابیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه دستگاه های اجرایی نیز بر مبنای موارد مذکور بودجه های خود را پیش بینی کنند و به مجلس ارائه دهند، گفت: مجلس نیز در چارچوب اسناد بالادستی لایحه بودجه را به گونه ای که به ثبات اقتصادی کشور در سال 93 کمک کند،  مورد بررسی قرار می دهد.

دستگاه های اجرایی پروژه های جدید تعریف نکنند

نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دستگاه های اجرایی بر اساس اولویت ها و محدودیت هایی که در سال 93 با آن مواجه هستند نیازهای خود را اولویت بندی کنند و با توجه به محدودیت در منابع به سراغ پروژه های جدید نروند بلکه پروژه های نیمه تمام را اولویت بندی کنند و منابع مالی خود را متنوع کنند به طوری که بخشی از منابع از ظرفیت بخش خصوصی و بخشی از ظرفیت

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet