هدر موبایل
1392/07/27 14:10:47
سرویس اجتماعی
حسینی‌صدر:

تحصیل 5 هزار دانشجوی ایرانی در ترکیه/افزایش شهریه علت گرایش به تحصیل در خارج از کشور

سخنگوی فراکسیون دانشگاهیان مجلس با انتقاد از بالا بودن هزینه‌های تحصیلات تکمیلی در کشور، گفت: عمده دلیلی که دانشجویان را برای تحصیل در خارج از کشور تحریک می کند پایین بودن هزینه‌های تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نسبت به دانشگاه‌های داخل است.
تحصیل 5 هزار دانشجوی ایرانی در ترکیه/افزایش شهریه علت گرایش به تحصیل در خارج از کشور سخنگوی فراکسیون دانشگاهیان مجلس با انتقاد از بالا بودن هزینه‌های تحصیلات تکمیلی در کشور، گفت: عمده دلیلی که دانشجویان را برای تحصیل در خارج از کشور تحریک می کند پایین بودن هزینه‌های تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نسبت به دانشگاه‌های داخل است. https://cdn.icana.ir/d/019/43326.jpg تحصیل,5,هزار,دانشجوی,ایرانی,در,ترکیه/افزایش,شهریه,علت,گرایش,به,تحصیل,در,خارج,از,کشور Icana

موید حسینی‌صدر در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وجود ده‌ها موسسه غیرمجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور، توضیح داد: متاسفانه علاوه بر موسساتی که وزارت علوم آنها را واجد فعالیت برای ارسال دانشجو به خارج از کشور می‌داند، ده‌ها موسسه به طور غیرمجاز در این زمینه فعالیت می کنند.

نماینده مردم خوی وچایپاره در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وجود موسسات غیرمجاز امروز بدل به یکی از مشکلات عمده خانواده‌هایی شده که فرزندانشان علاقمند به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم با بیان اینکه وزارت علوم، تحقیقات وفناوری باید نظارت بر عملکرد موسسات اعزام دانشجو را بیشتر کند،‌ ادامه داد:‌ ضرورت دارد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری صدا و سیما برای آگاهی دهی به دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، برنامه‌های آموزشی تدارک ببیند.

حسینی صدر بالا بودن هزینه های تحصیل را از دلایل گرایش دانشجویان به تحصیل در خارج از کشور خواند و گفت: امروز شرایطی پیش آمده که متاسفانه هزینه تحصیل در مقاطع تکمیلی در ایران بالاتر از کشورهای همسایه است و همین به صرفه بودن دلیل اصلی جذابیت تحصیل در کشورهای دیگر شده این در حالی است که بسیاری از این دانشگاه‌ها رتبه علمی دانشگاه‌های داخلی را ندارند.

سخنگوی فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون 5000 هزار دانشجوی ایرانی در ترکیه تحصیل می‌کنند، گفت: نهادهای مربوطه باید تمام تلاش خود را برای کنترل هزینه‌های تحصیل در کشور داشته باشند تا از تقاضای دانشجویان برای اعزام به خارج از کشور کاسته شده و موسسات غیرمجاز نیز نتوانند از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet