خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1386/06/26 14:45:00
سرویس فرهنگی

آلیا:منشور حقوق و مسئولیت های زنان مترقی تر از کنوانسیون رفع تبعیض از زنان است

ریچارد اسپرینگ معاون حزب محافظه کار انگلیس پیش از ظهر امروز دوشنبه با حضور در مجلس شورای اسلامی با رئیس و تنی چند از اعضای فراکسیون زنان مجلس دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار فاطمه آلیا رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با مقایسه فعالیت ها و عملکرد زنان ایران در حوزه های مختلف قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز تشریح مشارکت و حضور گسترده آنان در عرصه های سیاسی، اجتماعی و علمی، سهم زنان را در ارتقای بخش های تحقیقاتی و اکتشافات اخیر علمی با اهمیت خواند.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تصویب منشور حقوق و مسئولیت های زنان در نظام اسلامی را یکی از مصوبات مجلس شورای اسلامی خواند و ضمن اشاره به برخی از مفاد این منشور آن را بسیار مترقی تر از کنوانسیون رفع تبعیض از زنان توصیف کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه مشکل اصلی زنان در جمهوری اسلامی ایران را آثار و تبعات منفی باقیمانده از فرهنگ رژیم گذشته دانست و یکی از مظاهر دخالت های آمریکا در عرصه فرهنگی را پیگیری یکسان سازی فرهنگی در جهان برشمرد و تصریح کرد: کشورهای مستقل دنیا این رویه را نمی پسندند.

وی بحران خانواده در غرب را ناشی از نوع نگرش دنیای غرب نسبت به زنان و تاکید آنان بر برابری جنسیتی دانست و ضمن اشاره به اشکالات این نظریه، دیدگاه دین مبین اسلام مبتنی بر عدالت جنسیتی را مایه برخورداری زنان از امتیازات و حقوق برتر برشمرد.

در ادامه این دیدار ریچارد اسپرینگ معاون حزب محافظه کار انگلیسنیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران اظهار داشت: گرچه روابط دو کشور از سطح مطلوبی برخوردار نیست اما تلاش ما در حزب محافظه کار انگلیس بر این است که مناسبات دو کشور را در حد قابل قبولی ارتقا دهیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet