هدر اصلی
1387/11/16 15:28:00
سرویس اقتصادی

سوال نماینده کرمانشاه از وزیر صنایع

نماینده سنندج طی سوالی از وزیر صنایع و معادن علت اینکه چرا در طول پیروزی انقلاب اسلامی در استان کردستان به صنایع مادر و تخصصی توجه نشده است را جویا شد.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، "امین شعبانی" نماینده مردم سنندج در سوال خود از محرابیان وزیر صنایع و معادن با تاکید بر اینکه سهم صنعت به ویژه صنایع مادر کردستان نسبت به سایر استان‌ها چقدر می‌باشد؟ آورده است: عدم انگیزه وزارت صنایع و معادن در ایجاد صنایع بزرگ چیست و سهم صنعت به شاخص جمعیت چقدر بوده است؟

در ادامه سوال شعبانی آمده است: یکی از عوامل که باعث جلوگیری از فرار مغزها و جوانان به کشورهای همسایه می‌شود ایجاد صنایع بزرگ اشتغال زا می‌باشد و می‌طلبد دولت نهم به مناطق محروم دراین باره توجه ویژه‌ای کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران در ادامه سوال خود می‌افزاید که به عقیده من یکی از ضعف‌هایی که دولت‌ها پشت سر می‌گذارند و در دوران اصلاحات؛ سازندگی و دیگر دولت‌های اصولگرا نیز دیده می‌شود، این است که فقط هدف رئیس‌جمهوری و هیات دولت بر آن بوده که در جاهایی که جمعیت بیشتر بوده ، سرمایه گذاری کنند تا در دوران انتخابات شرکت بیشتری داشته باشد.

وی تاکید می‌کند: از عوامل عقب‌ماندگی کردستان چون کاملا شهر نبوده و نیست این است که نسبت به سایر استان‌های دیگر جمعیت زیادی نداشته و لب مرز قرار دارد و به همین دلیل دولت‌ها انگیزه سرمایه گذاری در آن را نداشته‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet