شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/06/26 14:52:00
سرویس سیاسی

نماینده کلیمیان:نمایندگان اقلیتهای مذهبی در ایران حقوقی برابر با سایر نمایندگان دارند

نماینده اقلیت کلیمیان گفت: اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی دارای نمایندگانی مستقل و برخوردار از حقوق برابر با سایر نمایندگان هستند و براساس انتخاباتی آزاد و عادلانه انتخاب می شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،دو تن از نمایندگان حزب محافظه کار مجلس عوام انگلیس ظهر امروز دوشنبه با نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ابتدا آقای موریس معتمد نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش هیات انگلیسی در مورد وضعیت اقلیت ها در جمهوری اسلامی گفت: اقلیت های مذهبی همانند سایر مردم کشور جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی دارای نمایندگانی مستقل و برخوردار از حقوق برابر با سایر نمایندگان هستند و براساس انتخاباتی آزاد و عادلانه انتخاب می شوند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی کشورمان در منطقه نیز با تاکید بر اهتمام جمهوری اسلامی بر مقابله با قاچاق مواد مخدر از افغانستان به کشورهای اروپایی یادآور شد: جمهوری اسلامی در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر که هدف اصلی آن کشورهای اروپایی هستند متحمل خسارات انسانی و مالی فراوانی شده است.

وی ادامه داد: ابتدا این توهم وجود داشت با ورود نیروهای بیگانه به افغانستان، مشکل قاچاق مواد مخدر تا حدود زیادی حل و فصل شود اما در عمل شاهدیم که این روند افزایش غیرمنتظره ای داشته است.

آقای معتمد همچنین با اشاره به ادعای اخیر دولت آمریکا مبنی بر نقض حقوق اقلیت های مذهبی در جمهوری اسلامی ایران بویژه کلیمیان، آن را حاوی اطلاعات نادرست و کذب خواند و گفت: جامعه یهودیان مراتب اعتراض خود را بطور رسمی و طی بیانیه ای به این ادعا و گزارش دولت آمریکا اعلام کرده است.

در این دیدار آقای بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: آشوری ها در ایران از آزادی عمل در انجام مراسم مذهبی خود برخوردارند و به هویت ملی و دینی خود افتخار می کنند.

وی با اشاره به اوضاع عراق نیز گفت: حضور نیروهای بیگانه بویژه انگلیسی ها در عراق هم نتوانسته است مانع تخریب کلیساها در این کشور شود و بسیاری از مسیحیان عراقی و آشوری ها در این کشور ناگزیر از فرار به کشورهای دیگر شده اند.

در ادامه این دیدار آقای ریچارد اسپرینگ نماینده مجلس عوام انگلیس از حزب مخالف محافظه کار، ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان هدف از این سفر را آشنایی بیشتر با واقعیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دانست و با اشاره به سیر روابط دو کشور، اظهار داشت: دولت انگلیس در برخی از موارد در موضوع روابط با جمهوری اسلامی ایران برخورد مناسبی نداشته است که امیدواریم مشکلات موجود در روابط هر چه سریع تر حل و فصل شود.

وی برخورد با معضل قاچاق مواد مخدر از افغانستان را کاری خطیر و دارای هزینه های فراوان برای کشورمان دانست و از تلاش های جمهوری اسلامی در مقابله با قاچاق مواد افیونی از افغانستان تقدیر کرد.

لازم به یادآوری است در این دیدار همچنین آقایان گئورک وارطان و روبرت بگلریان نماینده ارمنه شمال و جنوب کشور حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet