خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/11/16 14:24:00
سرویس صحن

تاکید باهنر بر عدم استفاده از تربیون مجلس برای توهین به دیگران

"محمدرضا باهنر" بر عدم استفاده نمایندگان از تربیون مجلس برای توهین به دیگر شخصیت‌های سیاسی کشور تاکید کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی امروز چهارشنبه را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر "حمید رسایی" بر عدم استفاده از تربیون مجلس برای توهین به دیگر شخصیت های سیاسی کشور تاکید کرد.

به گزارش خبر نگار خانه ملت، "حمید رسایی" نماینده تهران اظهار داشت: در نطق یکشنبه بنده که در آن اهانت به یکی از خدمت گذاران به نظام را به نقد کشیدم  دو تن از نمایندگان  با صدای بلند نسبت به این نطق واکنش نشان دادند.

وی افزود: روز گذشته هم یکی از نمایند گان به نمایندگی از اصولگراها صحبت کرد و امروز هم یکی از نمایند گان سخن گفتند.

نماینده تهران با استناد به اصل 84 و 86 قانون اساسی گفت: نمایندگان در ارتباط با اظهار نظرشان در هر موضو عی آزادند و هیچ مقامی هم حق باز خواست و جلوگیری وی را ندارد، اما چرا در برابر اظهار نظر و هزاران نکته یک نماینده بر آشفته می‌شوند و جنجال آفرینی می‌کنند.

در این هنگام "محمدرضا باهنر" از این نماینده خواست به گونه‌ای سخن نگوید که منجر به طرح تذکر دیگری از سوی نمایندگان شود.

رسایی در ادامه  خواست اشاره‌ای به محورهای از نطقش داشته باشد که واکنش تعدادی از نمایند گان را برانگیخت و  مجددا نایب رئیس مجلس خطاب به وی گفت: شما فقط بگویید من قصدم توهین نبوده تا موضوع تمام شود که با توجه به لحاظ نکردن این موضوع تربیون این نماینده قطع شد.

باهنر از نما یندگان خواست تا در ارتباط با مسائل پیش روی مجلس تربیون مجلس را به محلی برای گفت و شنودهای بی‌خاصیت، که ممکن است از آن توهین دربیاید تبدیل نکنند.

 وی خاطرنشان کرد: در بیرون از مجلس رسانه، روزنامه و سایت دارید  این مسائل در آنجا مطرح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet