هدر اصلی
1387/11/16 18:37:00
سرویس صحن

دستغیب: پیام قانونگذاری اگر اهتمام به امور مردم باشد شایسته تریبون مقدس مجلس است

نماینده مردم شیراز تصریح کرد: پیام قانونگذاری باید مبتنی بر ظلم‌ستیزی و اهتمام به امور مردم باشد اگر چنین شد، شایسته تریبون مقدس مجلس است.

"سید احمدرضا دستغیب"‌ سومین ناطق جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: خدا نکند که رفتار و گفتار ما به گونه‌ای باشد که هر کسی به جای حرکت در محور الهی، بر خودمحوری گام بردارد.

وی افزود: گرایش به حرکت‌های افراطی مشمول کلام و آرمان حضرت امام خمینی(ره) نیست و باید در تمامی شئون استقلال و اعتلای انقلاب، این اصل محور قرار گیرد، وحدت و ضرورت تشویق گروه‌ها مورد توجه جدی امام بوده و امروز نیز باید به تبعیت از راه امام این مسیر تداوم یابد.

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: پیام قانونگذاری باید مبتنی بر ظلم‌ستیزی و اهتمام به امور مردم باشد اگر چنین شد، شایسته تریبون مقدس مجلس است.

دستغیب عنوان کرد: در سی‌امین سالگرد انقلاب و به شکرانه این پیروزی بزرگ باید خدمت به مردم را مضاعف کرد، دو چالش اساسی در راه حجم وسیع مطالبات خرد محلی و صرف شدن زمان مملکت به امور معمولی است که باید در این راه با فرهنگ‌سازی تعهد و اهتمام مدیران اجرایی در سطح خرد نسبت به حل مشکلات مردم در استان‌ها اقدام کرد.

وی ادامه داد: باید جایگاه نقش نظارتی مجلس احیا شود تا از رهگذار آن بتوان بر میزان خدمتگذاری در کشور به مردم افزود.

دستغیب تصریح کرد: باید نظام انتخاباتی به دور از هر گونه جانبداری مورد بازبینی و انتخابات استانی با تغییراتی در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم شیراز در پایان بر ضرورت رفع مظلومیت از حوزه فرهنگ در تصویب بودجه سال آینده کشور تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رفت بودجه فرهنگی کشور از 79/3 به 10 درصد از بودجه عمومی کشور افزایش یابد و لااقل لازم است، اختصاص صد در صد این میزان اعتبار به عنوان نکته محوری در بودجه سال آینده محقق شود.

دستغیب گفت: توجه به عدالت هندسی نیز مبنای توسعه متوازن کشور است و باید نمایندگان با نگاه فرابخشی، در رفع محرومیت‌ها درسراسر ایران تدبیر کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet