هدر اصلی
1387/11/17 12:01:00
سرویس سیاسی
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ابراز داشت

اعترض به رفتار پاکستانی‌ها در عدم برخورد با ناامنی‌های مرزی

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما نسبت به رفتار پاکستانی ها معترضیم و معتقدیم سهل انگاری که پاکستان در عدم مقابله با شرارت های مرزی، هم‌شان رابطه ای نیست که جمهوری اسلامی با آنان تعریف کرده است.

حشمت‌الله فلاحت پیشه  در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص لزوم ورود نیروهای ایران به پاکستان برای برقراری امنیت مناطق مرزی افزود: ما طبق مقررات بین المللی این حق را نداریم که برای برقراری امنیت وارد کشوری دیگری شویم ضمن اینکه همواره به حاکمیت مرزی و ارضی کشورها احترام قائل شدیم.

وی با ایبن حال اظهار داشت: تا زمانی که زمینه سیاسی و امنیتی لازم برقرار نشده ایران نباید خط لوله استراتژیک گاز خود را به پاکستان ببرد چرا که آنها همراهی سیاسی و امنیتی لازم را با ما ندارند و ما نمی‌توانیم گازی را که در داخل نیاز داریم به آنها بدهیم.

وی افزود: معتقدم رابطه ایران و پاکستان نیازمند یک اولتیماتوم جدی از طرف ایران است. خصوصاً در مورد گاز باید یک اولتیماتوم جدی داده شود تا پاکستانی ها شرایط امنیتی لازم را فراهم کنند زیرا دیده ایم هر وقت که دولت پاکستانی با ایران همراهی کرده این شرارتها کم شده است.

فلاحت پیشه افزود: متاسفانه سازمان اطلاعات ارتش پاکستان ارتباطات ویژه ای با برخی گروهها دارد و نمی توانند این امر را انکار کنند، با این حال اگر ما بخواهیم وارد خاک این کشور شویم یک سری کنوانسیونهای بین المللی را زیر پا گذاشته ایم.

وی تاکید کرد: ما چنین قصدی نداریم و نمی توانیم در روابط عادی خود با پاکستان از اهرمهایی که ذکر شد استفاده کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet