هدر اصلی
1387/11/17 11:57:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

پاکستان قادر به برقراری امنیت در مرزها نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: همانطور که شاهدیم هر از چند گاه حرکتهایی از داخل خاک پاکستان علیه امنیت ما صورت می گیرد، از آدم ربایی تا ترور و کشتار مامورین امنیتی وساکنین منطقه که طی سالهای گذشته بارها بین دو کشور در این خصوص گفتگوهایی صورت گرفته است.

سیدحسین نقوی در گفتگو با خانه ملت تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت مرزها انجام داده است. اما چون سوی دیگر مرز کارهای مقدماتی امنیتی انجام نمی شود و دولت پاکستان قادر به برقراری امنیت در مرزها نیست ما از این ناحیه ضربه می خوریم.

وی افزود: طبق حقوق بین الملل و کنوانسیون های بین المللی اگر کشوری دچار خسارت شود از کشور همسایه به طوری که کشور همسایه قادر به کنترل آن نباشد این حق کشور خسارت دیده است که خود راههایی برای از بین بردن منابع و منشا تهدید اقدام کند.

نقوی تصریح کرد: اگر ایران اقدامات حقوقی لازم را انجام داده باشد و با سازمانهای بین المللی مکاتبات لازم را انجام داده باشد از لحاظ حقوق بین المللی این حق را دارد که برای مقابله با این تهدیدات اقدام نماید و با استفاده از نیروهای نظامی خود مراکز تهدید را سرکوب کند.

نماینده ورامین اظهار داشت: اگر وزارت خارجه اقدامات لازم را انجام نداده باشد ما در نظام بین الملل دچار چالش خواهیم شد چون تجاوز به خاک دیگری محسوب می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه گفت: برخی اتفاقات داخلی پاکستان موجب تضعیف دولت مرکزی شده تا جایی که گاهی دولت اقرار می کند قادر به دخالت در برخی استانها نیست.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet