هدر اصلی
1392/08/08 10:18:26
سرویس سیاسی
علی ‌اکبر صالحی در گفتگو با خانه ملت:

توقفی در غنی‌سازی 20 درصدی صورت نگرفته/ سوخت رآکتور تهران ماهانه تولید می‌شود

رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه هیچ توقفی در روند تولید اورانیوم ۲۰ درصد صورت نگرفته است تاکید کرد: هر ماه به میزان نیاز، مجتمع صفحه سوخت به رآکتور تهران اختصاص می‌یابد.
توقفی در غنی‌سازی 20 درصدی صورت نگرفته/ سوخت رآکتور تهران ماهانه تولید می‌شود رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه هیچ توقفی در روند تولید اورانیوم 20 درصد صورت نگرفته است تاکید کرد: هر ماه به میزان نیاز، مجتمع صفحه سوخت به رآکتور تهران اختصاص می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/50520.jpg توقفی,در,غنی‌سازی,20,درصدی,صورت,نگرفته/,سوخت,رآکتور,تهران,ماهانه,تولید,می‌شود Icana

علی اکبر صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت گفت: اورانیوم بیست درصد و صفحات سوخت در کشور تولید و ساخته می‌شود؛ هیچ توقفی در روند تولید صورت نگرفته و قبلا نیز متوقف نشده است.

وی افزود: صفحات سوخت برای رآکتور تهران در کشور تولید می‌شود و هر ماه نیز به میزان نیاز، مجتمع صفحه سوخت به آن اختصاص می‌یابد و این رآکتور هیچ زمان خاموش نمی‌ماند.

اگر وزارت اطلاعات خرابکاران هسته‌ای را دزد می‌داند قبول داریم

رییس سازمان انرژی اتمی درباره اظهار نظر وزیر اطلاعات در مورد چهار خرابکار هسته‌‌ای که آنها را دزد معرفی کرده به خانه ملت گفت: اگر وزارت اطلاعات بررسی کرده و گفته دزد هستند که هیچ؛ ولی چه دزد جالبی که زیر دیوار بتونی را در آن شرایط حفر کرده و تلاش داشته که وارد سایت شود.

وی از ارائه توضیحات بیشتر در این خصوص خودداری کرد و گفت: وزیر اطلاعات هرچه در این باره بگوید، قبول می‌کنیم زیرا ما این افراد را تحویل وزارت اطلاعات داده‌ایم.

علی‌اکبر صالحی چندی پیش از دستگیری چهار خرابکار هسته‌‌ای خبر داد و آن را تلاش‌های دشمنان برای ضربه زدن به تأسیسات هسته‌ای کشورتوصیف کرده بود.

دارخوین تا سه چهار سال آینده تمام نمی‌شود

رییس سازمان انرژی اتمی درباره نیروگاه اتمی دارخُوِین و زمان راه‌اندازی آن توضیح داد: دارخوین یک رآکتور 360 مگاواتی است و انجام طراحی‌ها و امکان‌سنجی‌های آن نیاز به یک زمان قابل توجهی دارد و اینگونه نیست که ظرف سه، چهار سال آینده تمام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet