حلول ماه ربیع الاول
1392/08/08 12:14:28
سرویس صحن
عالی در تذکر شفاهی:

خالی از سکنه شدن استان سیستان تهدیدات امنیتی به دنبال دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه هم اکنون مردم این استان به علت فقر و بیکاری به استان های دیگر مهاجرت می کنند، گفت: خالی از سکنه شدن استان سیستان تهدیدات امنیتی را برای کشور به دنبال دارد.
خالی از سکنه شدن استان سیستان تهدیدات امنیتی به دنبال دارد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه هم اکنون مردم این استان به علت فقر و بیکاری به استان های دیگر مهاجرت می کنند، گفت: خالی از سکنه شدن استان سیستان تهدیدات امنیتی را برای کشور به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/44976.jpg خالی,از,سکنه,شدن,استان,سیستان,تهدیدات,امنیتی,به,دنبال,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حلیمه عالی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 8 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی و در تذکر شفاهی ضمن تسلیت به شهادت رسیدن 14 مرزبان ایران در منطقه سراوان توسط گروهک های تروریستی گفت: همکاران و نمایندگان بارها از این تریبون فریاد زده اند که استان سیستان و بلوچستان به علت فقر و بیکاری در حال خالی شدن از سکنه است،  از این رو رخ دادن این حادثه تهدیدات امنیتی را برای کشور به دنبال دارد.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال حدود 80 درصد از مردم سیستان مرتبط با تالاب هامون بوده است، تصریح کرد: تالاب هامون به جز منافع زیست محیطی و اشتغال برای منطقه، پیشینه تاریخی مردم سیستان و ایران است، حال چرا مسئولان نسبت به وضعیت این تالاب بی تفاوت هستند و جهت پیگیری حقابه این تالاب اقدامی نمی کنند.

وی افزود: از طرف دیگر به طور حتم آبرسانی به وسیله لوله به سیستان و هامون تنها راه نجات این منطقه است، از این رو مسئولان باید در اجرای این پروژه تلاش کنند.

عالی با بیان اینکه چرا وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به بازگشایی بازارچه های مرزی اقدامی نمی کند، افزود: این وزارتخانه باید علت تعطیلی 4 هزار غرفه را پیگیری کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه کارکنان و کارمندان استان سیستان و بلوچستان باید از امتیازاتی مانند بدی آب و هوا، حق جذب و حق مناطق مرزی در حقوق هایشان بهره مند شوند، یادآور شد: به طور حتم خود مسئولان برای مدت کوتاه حتی در فصل بهار نمی توانند در این منطقه زندگی و فعالیت کنند، از این رو مسئولان باید در جهت تحقق این موضوع تلاش و برنامه ریزی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet