حلول ماه ربیع الاول
1392/08/08 12:56:14
سرویس صحن
رسایی در تذکر شفاهی

اثبات احتمال تعلیق خاموش غنی سازی هسته ای دور زدن مجلس است

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با ابراز تأسف از اخباری که این روزها در خصوص تعلیق خاموش غنی سازی هسته ای شنیده می شود، گفت: صحت اینگونه اخبار به معنی دور زدن مجلس شورای اسلامی است.
اثبات احتمال تعلیق خاموش غنی سازی هسته ای دور زدن مجلس است عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با ابراز تأسف از اخباری که این روزها در خصوص تعلیق خاموش غنی سازی هسته ای شنیده می شود، گفت: صحت اینگونه اخبار به معنی دور زدن مجلس شورای اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/42977.jpg اثبات,احتمال,تعلیق,خاموش,غنی,سازی,هسته,ای,دور,زدن,مجلس,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 8 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به اخباری که در روزهای اخیر درخصوص تعلیق خاموش غنی سازی هسته ای شنیده می شود، افزود: باید دولت و همچنین سازمان هسته ای و اتمی کشور توضیح شفاف و روشنی درخصوص موضوع مذکور بدهند تا دغدغه ما از بین برود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اخباری که درباره تعلیق خاموش غنی سازی در کشور به گوش می رسد، تصریح کرد: متاسفانه این گونه اخباری که به گوش می رسند، ردپای جریان های نابجایی هستند که در لابلای نرمش های قهرمانانه دولت جاسازی کردند در این توافق نانوشته با غرب دیده می شود.

وی ادامه داد: اگر اثبات شود که غنی سازی هسته ای در کشور متوقف شده یعنی برخی مجلس را دور زده اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه متاسفانه عده ای به دنبال این هستند که غنی سازی را عامل تحریم ها معرفی کنند، افزود: غنی سازی سمبل غرور ملی و استقلال کشور است و نباید تعطیل شود.

رسایی با تاکید بر اینکه تعلیق خاموش غنی سازی هسته ای دور زدن مجلس است، گفت: متاسفانه اخیراً شنیده می شود که غنی سازی 20 درصد به اسم لزوم تحقیقات بیشتر متوقف شده است، مگر تحقیقات بیشتر مستلزم توقف غنی سازی است؟

وی با یادآوری زمزمه هایی که درخصوص تعدیل نیروهای متخصص سازمان هسته ای به گوش می رسد، افزود: سالها زمان صرف تربیت نیروهای متخصص شده حالا اگر این افراد از این سنگر خارج شوند، ما بی شک دچار مشکل خواهیم شد.

رسایی گفت: ما به دولت اعتماد داریم ولی نگران هستیم که جریانی به دنبال حرکت های ناشایست دیگر باشد.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی یادآور شد: دولت و مسئولان سازمان هسته ای در کشور باید به دقت موضوع مذکور را بررسی کرده و با شفافیت به مجلس اعلام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet