حلول ماه ربیع الاول
1392/08/08 14:43:16
سرویس فرهنگی
جعفرپور:

طرح جامع جمعیت هفته آینده در دستور کار صحن/تغییر ساختار جمعیت مستلزم تغییر تفکر گروهی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی طرح جامع جمعیت در کمیسیون فرهنگی گفت: این طرح به‌دنبال تغییر ساختار جمعیت کشور است و برای رسیدن به این هدف نیاز به تغییر فرهنگ دارد.
طرح جامع جمعیت هفته آینده در دستور کار صحن/تغییر ساختار جمعیت مستلزم تغییر تفکر گروهی است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی طرح جامع جمعیت در کمیسیون فرهنگی گفت: این طرح به‌دنبال تغییر ساختار جمعیت کشور است و برای رسیدن به این هدف نیاز به تغییر فرهنگ دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/46626.jpg طرح,جامع,جمعیت,هفته,آینده,در,دستور,کار,صحن/تغییر,ساختار,جمعیت,مستلزم,تغییر,تفکر,گروهی,است Icana

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: طبق فرمایش رهبری در راستای افزایش جمعیت، طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در راستای همین فرمایش رهبری تدوین شده و بعد از بررسی کمیسیون بهداشت ودرمان به کمیسیون فرهنگی منتقل شد.

نماینده لارستان، خنج و گراش مجلس شورای اسلامی، گفت: تاکنون 30 ماده از طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در گمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفته، هفته بعد این بررسی‌ها تمام خواهد شد و به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود.

وی افزود: طرح مذکور در کمیسیون بهداشت و درمان تصویب شده و پس از آن در کمیسیون فرهنگی با حضور طراحان آن مورد بررسی قرار گرفته است، ما در کمیسیون قصد ایجاد یک هم‌افزایی کلی برای ارائه بهترین حالت این طرح را داریم تا کاری زیربنایی برای تغییر ساختار جمعیت صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: وقتی قصد تغییر ساختار جمعیت را داشته باشیم باید به مباحث زیربنایی این تصمیم توجه کنیم زیرا ساختار فعلی جمعیت طی زمانی طولانی شکل گرفته و تغییر آن نیاز صرف زمانی به همان اندازه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: در سال 1368 به دلیل پایان جنگ تحمیلی و نیاز کشور به فرصتی برای ترمیم ویرانی‌ها، سیاست‌های کنترل و مهار جمعیت در دستور کار قرار گرفت.

جعفرپور با بیان اینکه در سال 68 نرخ باروری بالای 6 فرزند بود، گفت: در آن زمان به دلیل آغاز فرایند ساخت و ساز کشور باید این روند تعدیل می‌شد و به خاطر همین سیاست‌هایی برای کنترل جمعیت کشور در نظر گرفته شد.

عضو کمیسیون فرهنگی افزود: با این تفاسیر احتیاج به صرف بودجه و پشتیبانی تبلیغاتی است وگرنه طرحی با این دقت به نتیجه‌ای که برای آن طراحی شده نخواهد رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet