عید سعید فطر
1392/08/08 15:30:09
سرویس سیاسی
مساله سوریه فقط از راه سیاسی باید حل شود

دیدار لاریجانی با رئیس جمهورچین/ لاریجانی: ایران و چین با نیروی جدیدروابط را پیش ببرند

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار و گفت و گو با رییس جمهوری چین توسعه روابط دو کشور را مثبت و بسیار سازنده خواند و گفت: دولت جدید ایران به خصوص در زمینه های اقتصادی و سیاسی با همت جدی فعالیت خود را شروع کرده است.
دیدار لاریجانی با رئیس جمهورچین/ لاریجانی: ایران و چین با نیروی جدیدروابط را پیش ببرند رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار و گفت و گو با رییس جمهوری چین توسعه روابط دو کشور را مثبت و بسیار سازنده خواند و گفت: دولت جدید ایران به خصوص در زمینه های اقتصادی و سیاسی با همت جدی فعالیت خود را شروع کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/50569.jpg دیدار,لاریجانی,با,رئیس,جمهورچین/,لاریجانی:,ایران,و,چین,با,نیروی,جدیدروابط,را,پیش,ببرند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، لاریجانی در دیداربا رییس جمهوری چین همچنین تاکید کرد ایران و چین با توجه به سابقه تاریخی و تمدنی باید با نیروی جدید روابط را به پیش ببرند.

رییس مجلس شورای اسلامی  افزود: دولت جدید ایران به خصوص در زمینه های اقتصادی و سیاسی با همت جدی فعالیت خود را شروع کرده است.

وی  با تاکید بر اینکه ایران در برنامه هسته ای هرگز به سمت سلاح هسته ای نرفته ؛ افزود: در مذاکرات اخیر در ژنو طرحی را ارائه داده ایم که امید است با همکاری چین هرچه زودتر به نتیجه برسد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه به مساله سوریه اشاره کرد و گفت: سیاست غلط برخی کشورها در مورد سوریه موجب شد که این کشور آسیب زیادی ببیند و تهدیدهای جدیدی برای منطقه و بین الملل شکل بگیرد.

وی گفت: ایران از ابتدا اعلام کرد که مساله سوریه فقط از راه سیاسی باید حل شود و اکنون همه کشورها قانع شده اند که تنها راه مذاکره و حل موضوع از طریق مسالمت آمیز است.

در این دیدار که در تالار کنگره خلق برگزار شد رییس جمهوری خلق چین خطاب به لاریجانی گفت: سلام گرم من را به رهبر معظم انقلاب اسلامی برسانید و امیدوارم از نزدیک ایشان را زیارت کنم.

وی با اشاره به روابط دوستانه و مستمر در طول تاریخ بین ایران و چین گفت: این نوع روابط به نفع ملت های دو کشور و همه منطقه است.

وی تاکید کرد چین آماده است که روابط با تهران را در زمینه های مختلف توسعه دهد.

رییس جمهوری چین با مهم خواندن مساله سوریه گفت: چین نیز معتقد است که این مساله فقط باید از راه سیاسی حل شود.

لاریجانی و هیات همراه قبل از دیدار با رییس جمهوری چین از قسمت های مختلف کنگره ملی خلق که با دو هزار و987 نماینده بزرگترین مجلس دنیا است بازدید کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet