خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/10 12:06:23
سرویس بین الملل
باقر حسینی با اشاره به حکم اجرای اعدام شیخ النمر در عربستان:

اقدامات سرکوبگرانه آل سعود مانع آزادی خواهی مردم عربستان نمی شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اعدام شیخ النمر مانع رسیدن مردم عربستان به خواسته‌های به حق خود نمی‌شود، گفت: جرم مردم عربستان این است که اعتقاداتشان با اعتقاد حاکمان در تضاد است.
اقدامات سرکوبگرانه آل سعود مانع آزادی خواهی مردم عربستان نمی شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اعدام شیخ النمر مانع رسیدن مردم عربستان به خواسته‌های به حق خود نمی‌شود، گفت: جرم مردم عربستان این است که اعتقاداتشان با اعتقاد حاکمان در تضاد است. https://cdn.icana.ir/d/019/43285.jpg اقدامات,سرکوبگرانه,آل,سعود,مانع,آزادی,خواهی,مردم,عربستان,نمی,شود Icana

سید باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره دستور مقامات ارشد رژیم آل سعود برای اجرای حکم اعدام آیت الله شیخ "نمر باقر النمر" درهفته آینده، گفت: نیروهای امنیتی عربستان، علاوه بر سرکوب فعالان حقوق بشری در این کشور، تظاهرات مسالمت آمیز مردمی را که خواهان آزادی بیشتر و رهایی تمام رهبران بازداشت شده خود هستند، سرکوب می کنند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حقوق بشر در برخی از کشورهای عربی منطقه هیچ‌ جایگاهی ندارد، تصریح کرد: مردم این کشورها حتی از حقوق اولیه خود از جمله حق تعیین سرنوشت، محروم هستند و در فضای دیکتاتوری مطلق زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه "جرم مردم عربستان، تضاد و تقابل اعتقادات آنها با اعتقاد حاکمانشان است"، ادامه داد:  نگاهی به آزادی بیان در کشور عربستان نشان می دهد که سیستم پادشاهی این کشور اجازه ورود مردم را به عرصه تصمیم‌گیری نمی‌دهد و اشخاصی همچون شیخ النمر که در این حوزه وارد می‌شوند، بارها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و در زندان‌هایی که وضعیت مناسبی ندارد، شکنجه می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، شیخ النمر را از روحانیون عالم و دانشمند عربستان توصیف کرد که در میان مردم این کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و افزود: آل سعودی کسانی را که روح ملی‌گرایی و مشتاق اصلاح ساختارهای سیاسی هستند، به زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها سوق می‌دهد اما قطعا بازداشت‌ها و شکنجه‌گری نمی‌تواند خشم مردم از عدم تغییر در این کشوررا فروکش کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تسلط و حاکمیت خانواده آل سعود بر کشور و کنترل تمام امور از جمله امور سیاسی، مانع از تشکیل هرگونه حزب یا تشکل سیاسی و یا سازمانی و نهادهای مدنی در جامعه سعودی می‌شود، گفت: خاندان آل سعود با اقدامات سرکوبگرانه‌ای که علیه شهروندان شیعه‌ و اهل تسنن  اتخاذ می‌کند، سعی دارد مانع از ابراز خواسته‌های آنها برای آزادی‌های اساسی بیشتر و نفی تبعیض‌ها شود.

مقامات ارشد رژیم آل سعود دستور داده اند که حکم اعدام صادر شده در مورد آیت الله شیخ نمر باقر النمر، دوشنبه هفته آینده اجرا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet