شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/08 16:03:48
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رییس کنگره ملی خلق چین تاکید کرد:

آمادگی ایران برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با چین

رییس مجلس شورای اسلامی روابط پارلمانی ایران و چین را بسیار فعال بیان کرد و گفت: در بخشهای مختلف و در جهت تقویت روابط آماده همکاری و گفت وگو هستیم.
آمادگی ایران برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با چین رییس مجلس شورای اسلامی روابط پارلمانی ایران و چین را بسیار فعال بیان کرد و گفت: در بخشهای مختلف و در جهت تقویت روابط آماده همکاری و گفت وگو هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/50571.jpg آمادگی,ایران,برای,توسعه,روابط,اقتصادی,و,سیاسی,با,چین Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ،علی لاریجانی در دیدار با رییس کنگره ملی خلق چین روابط پارلمانی ایران و چین را بسیار فعال بیان کرد و گفت: در بخشهای مختلف و در جهت تقویت روابط آماده همکاری و گفت وگو هستیم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در مذاکرات با گروه 1+5 رفتار سازنده ای داریم و امیدواریم چین مانند گذشته برای حل مشکلات کمک کند.

وی  در ادامه درباره آمادگی ایران برای توسعه روابط اقتصادی و سیاسی در جهت مناسبات پایدار با چین توضیحاتی داد.

رییس مجلس چین: به ایران نگاه ویژه ای داریم

رییس کنگره ملی خلق چین (مجلس نمایندگان) نیز در این دیدار  گفت: ایران پتانسیل بسیار خوبی در زمینه های مختلف دارد و چین آماده همکاری های بیشتر با تهران است.

وی با اشاره به اینکه ما برای ایران اهمیت ویژه ای قائل هستیم، افزود: دولت چین خواستار تعمیق روابط همه جانبه است.

رییس کنگره ملی خلق چین با اشاره به تحولات اخیر در مذاکرات ژنو درباره بحران سوریه ابراز امیدواری کرد که موضوع هسته ای ایران هرچه سریعتر حل شود.

وی گفت: چین نگاه مثبتی به مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 دارد.

وی خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در مدت هفت ماهی که رییس کنگره ملی خلق چین شده ام با روسای مجالس کشورهای زیادی دیدار داشته ام اما دیدار با شما برای من بسیار پر اهمیت است.

وی افزود: به همین دلیل امشب از مقامات دولتی خواسته ام در جلسه با دوستان ایرانی حضور داشته باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی سه شنبه این هفته در راس هیاتی عالی رتبه از مقامهای اجرایی و نمایندگان مجلس به دعوت رسمی رییس کنگره ملی خلق چین وارد این کشور شد.

لاریجانی و هیات همراه در ادامه سفر چهار روزه به چین صبح فردا پنجشنبه راهی شهر شانگهای در شرق چین می شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet