هدر موبایل
1392/08/10 09:15:29
سرویس اقتصادی
جلیل سرقلعه تاکید کرد:

تداوم ساخت مسکن ارزان قیمت برای اقشار آسیب پذیر جامعه

عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به توقف طرح مسکن مهر، گفت: در یکی از مواد قانون اساسی کشور ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه ذکر شده که این طرح باید تحت عنوان هر نامی، مسکن مهر و یا مسکن اجتماعی تداوم داشته باشد.
تداوم ساخت مسکن ارزان قیمت برای اقشار آسیب پذیر جامعه عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به توقف طرح مسکن مهر، گفت: در یکی از مواد قانون اساسی کشور ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه ذکر شده که این طرح باید تحت عنوان هر نامی، مسکن مهر و یا مسکن اجتماعی تداوم داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/44576.jpg تداوم,ساخت,مسکن,ارزان,قیمت,برای,اقشار,آسیب,پذیر,جامعه Icana

مجید جلیل سرقلعه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه اعضای کمیسیون عمران در مورد توقف طرح مسکن مهر از وزیر راه و شهرسازی خواهان توضیحاتی هستند، گفت: قرار بود آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جلسه کمیسیون عمران مجلس حضور و نسبت به طرح توقف مسکن مهر توضیحاتی ارائه کند که متاسفانه این امر حاصل نشد.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در یکی از مواد قانون اساسی کشور ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه ذکر شده که این طرح باید تحت عنوان هر نامی، مسکن مهر و یا مسکن اجتماعی تداوم داشته باشد.

نایب رییس کمیته مسکن مجلس، تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس خواهان ادامه طرح مسکن مهر است، هرچند روش‌ها و شیوه‌های آن ممکن است تغییر کند.

جلیل سرقلعه اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی باید کاملا مشخص کند که منظور وی از توقف مسکن مهر چیست و آیا وی خواهان توقف کامل ساخت و ساز مسکن برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه است و یا راهکارهای دیگری به غیر از مسکن مهر در نظر دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به آینده بازار مسکن، عنوان کرد: بازار مسکن به نحوه عرضه و تقاضای آن بستگی دارد، لذا نباید سیاست‌های متنوع عرضه مسکن را متوقف و یا تحت فشار قرار داد، از این رو اگر بتوانیم عرضه و تقاضای مسکن را متعادل کنیم، تورم و افزایش نرخی نیز در مسکن کشور ایجاد نخواهد شد، در غیر این صورت باید شاهد افزایش قیمت مسکن باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: بدون شک عدم تداوم طرحی همانند مسکن مهر باعث افزایش قیمت‌ها شده و بیش از همه این اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه هستند که متضرر خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet