حلول ماه ربیع الاول
1392/08/10 11:40:40
سرویس سیاسی
جوکار از طرح یک توافق‌نامه امنیتی میان ایران و پاکستان در مجلس خبر داد

بررسی صدور مجوز ورود نیروهای مسلح به خاک پاکستان برای نابودی تروریست‌ها در مجلس

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه توافق‌نامه امنیتی ایران و پاکستان به زودی در صحن علنی مطرح می‌شود، گفت: با تصویب این توافق‌نامه نیروهای مسلح ایران می‌توانند برای نابودی تروریست‌ها وارد خاک پاکستان شوند.
بررسی صدور مجوز ورود نیروهای مسلح به خاک پاکستان برای نابودی تروریست‌ها در مجلس عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه توافق‌نامه امنیتی ایران و پاکستان به زودی در صحن علنی مطرح می‌شود، گفت: با تصویب این توافق‌نامه نیروهای مسلح ایران می‌توانند برای نابودی تروریست‌ها وارد خاک پاکستان شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/43090.jpg بررسی,صدور,مجوز,ورود,نیروهای,مسلح,به,خاک,پاکستان,برای,نابودی,تروریست‌ها,در,مجلس Icana

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات تروریستی گذشته و تهدیدات جدید گروهک تروریستی جیش العدل برای اقدامات انتحاری، گفت: راهبرد آمریکایی‌ها در منطقه، اخلال در امنیت با بهره‌گیری از گروه‌های تروریستی و افراطی است؛ از این رو به‌دنبال پیاده کردن طرح آشوب و تنش‌های فرقه‌ای هستند.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پاکستان به محفل و بستر خوبی برای فعالیت و رشد گروهک‌های تروریستی و تکفیری تبدیل شده، افزود: دولت پاکستان به‌علت ضعف در کنترل مرزها و خاک خود، راه را برای فعالیت این گروهک‌ها باز گذاشته است.

وی با اعلام اینکه وزارت امور خارجه ایران باید به صورت جدی با دولت پاکستان برای پاکسازی اراضی این کشور از گروهک‌های تروریستی وارد مذاکره شود، افزود: بر اساس کنوانسیون بین‌المللی، دولت پاکستان باید نسبت به نابودی گروه‌های تروریستی اقدام کند.

جوکار با بیان اینکه متن توافق‌نامه امنیتی میان ایران و پاکستان از سوی نمایندگان مجلس تنظیم و تدوین شده، گفت: این توافق‌نامه هم‌اکنون به دست هیأت رئیسه مجلس رسیده و در آینده نزدیک در صحن علنی مطرح می‌شود که در صورت تصویب نیز عملیاتی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: با تصویب توافق‌نامه امنیتی میان ایران و پاکستان، نیروهای مسلح ایران می‌توانند به‌صورت قانونی برای نابودی تروریست‌ها وارد خاک پاکستان شوند و ورود آنها نیازمند تصویب در سنای پاکستان نیست، زیرا این موضوع در دولت پاکستان بررسی و به تصویب رسیده است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با بیان اینکه مسئولان دستگاه‌های مربوطه باید با تقویت و حمایت از نیروهای مسلح در مرزها از حضور آزادانه آمریکایی‌ها و گروهک‌های مورد حمایت این کشورها جلوگیری کنند، گفت: مسئولان باید با هوشیاری و دقت، زمینه وحدت میان قومیت‌ها و مذاهب کشور را بیش از پیش ایجاد کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet