حلول ماه ربیع الاول
1392/08/08 18:06:31
سرویس سیاسی
پورمختار:

جزئیات پرونده زمین‌خواری استان تهران/دعوت از سه وزیر برای ارائه توضیحات

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی با اشاره به ساخت وسازهای غیرقانونی در اطراف استان تهران، گفت: کمیسیون اصل ۹۰، ساخت وسازهای بی رویه اطراف تهران را پیگیری می‌کند.
جزئیات پرونده زمین‌خواری استان تهران/دعوت از سه وزیر برای ارائه توضیحات رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی با اشاره به ساخت وسازهای غیرقانونی در اطراف استان تهران، گفت: کمیسیون اصل 90، ساخت وسازهای بی رویه اطراف تهران را پیگیری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42720.jpg جزئیات,پرونده,زمین‌خواری,استان,تهران/دعوت,از,سه,وزیر,برای,ارائه,توضیحات Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی  پورمختار در تشریح جلسه امروز کمیسیون اصل 90 مجلس با برخی مسئولان کشور گفت: این نشست، اولین جلسه مقدماتی بود که درباره بررسی ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلفاتی که در 2 شهرستان دماوند و لواسان در خصوص زمین خواری، تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و سوء استفاده هایی که از سوی برخی دستگاه ها انجام شده بود، برگزار شد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه، مسئولان امر در وزارت کشور، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، دادستانی اداره کل اطلاعات استان تهران، نیروی انتظامی، سازمان بازرسی کل کشور و افرادی که مسئولیت مستقیم درموضوع مبارزه با زمین خواری دارند، حضور داشتند.

وی افزود: در نشست امروز، اظهارنظرهای مسئولان درباره دلایل، عوامل و چگونگی انجام این قیبل کارها شنیده و جمع بندی اولیه انجام شد، اما برداشت ما این است که بخشی ازاین موضوع مربوط به تعلل دستگاه ها، بخشی درارتباط با خلاء های قانونی و قسمتی نیز مربوط به ناهماهنگی‌های دستگاه‌ها می‌شود.

پورمختار تصریح کرد: درجلسات آینده به نحوه جلوگیری از اینگونه اقدامات پرداخته و این موضوع به طور شفاف تر پیگیری خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید براینکه کمیسیون اصل 90 به نمایندگی از مجلس این موضوع را بررسی می کند، بیان کرد: به طور قطع از مدیرانی که در این زمینه به درستی فعالیت می کنند تقدیر شده، از سوی دیگر در کمیسیون اصل 90 کارگروه ویژه ای برای مبارزه با زمین خواری وجود دارد که دراین شرایط بررسی ها به مکاتبه ختم نشده  وبه طور گسترده ای در خصوص گزارش تخلفات زمین خواری پیگیری شد.

پورمختار با بیان اینکه تخلفات مورد اشاره درحدود 200 هکتار در سطح دو شهرستان بوده، گفت: متاسفانه گفته شده که شهرداری‌ها برای درآمدزایی بیشتر اقدام به اینگونه فعالیت ها می‌کنند، البته وزارتخانه مسکن و شهرسازی به طور مستقیم در این مورد دخالت نداشته اما بخشی از دستگاه‌های پایین‌تر درارتباط با آن بوده اند.

وی افزود: یکی ازهمین زمین‌خوارها مسئولی را به خارج از کشور برده و هزینه های بسیاری دراین سفر تقبل شده که نشان از آن دارد که تخلفاتی صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: در آینده از وزرای 3 وزارتخانه مسکن، جهادکشاورزی و وزارت کشور برای توضیحات بیشتر در کمیسیون اصل 90 دعوت به عمل خواهد آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet