هدر اصلی
1392/08/08 18:55:19
سرویس سیاسی
بروجردی در دیدار با گروهی از اساتید دانشگاه‌های سوریه:

جبهه فرهنگی، یکی از جبهه‌های مقاومت در منطقه است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در دیدار با گروهی از اساتید دانشگاه‌های سوریه،‌ جبهه فرهنگی را یکی از جبهه‌های مقاومت در منطقه توصیف کرد.
جبهه فرهنگی، یکی از جبهه‌های مقاومت در منطقه است رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در دیدار با گروهی از اساتید دانشگاه‌های سوریه،‌ جبهه فرهنگی را یکی از جبهه‌های مقاومت در منطقه توصیف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/50615.jpg جبهه,فرهنگی،,یکی,از,جبهه‌های,مقاومت,در,منطقه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، گروهی از اساتید دانشگاه‌های سوریه بعد از ظهر امروز (چهارشنبه 8 آبان) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دیدار و گفت و گو کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این دیدار ضمن اعلام حمایت از تبادل اساتید دانشگاه میان دو کشور گفت: یکی از جبهه های مقاومت در منطقه، جبهه فرهنگی است که متفکران و نخبگان علمی و دانشگاهی ایران و سوریه می توانند نقش برجسته و مؤثری در پیروزی ها در این جبهه داشته باشند.

بروجردی با اشاره به برخی از مشابهات 8 سال دفاع مقدس ملت ایران و اوضاع کنونی سوریه افزود: تحولات فرهنگی جامعه ایرانی و ترویج فرهنگ شهادت طلبی نشأت گرفته از دم مسیحایی امام خمینی(ره) عامل اساسی پیروزی جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی بود.

وی در ادامه با اشاره به شرایط جاری منطقه و بویژه هجوم استکبار به سوریه گفت: هدف اصلی آمریکا و هم پیمانان منطقه ای آن تضعیف سوریه به عنوان خط مقدم مقاومت و مبارزه علیه رژیم اشغالگر قدس است.

وی افزود: ایستادگی و اتحاد و ملت و دولت سوریه باعث شکست توطئه های قدرت ها استکباری علیه این کشور شده است.

بروجردی در پایان ضمن اشاره به فجایع و جنایات وحشیانه گروه های تکفیری در سوریه گفت: جنایاتی که تکفیری ها به نام اسلام انجام می دهند اقدامات منحطی است که دین مبین بری از آنها می باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: اشتباه در محاسبات،‌ عدم واقع نگری در خصوص مسائل سوریه به همراه تفاسیر غلط موجب پیروزی برخی از کشورهای منطقه از آمریکا و تقویت تکفیری ها شده است و این کشورها باید مسئولیت رشد گروه های تروریستی در منطقه را بپذیرند.

دکتر بسام ابوعبدالله، استاد دانشگاه دمشق نیز در این دیدار با ابراز علاقه نسبت به تبادل استاد بین دو کشور گفت: ما از همکاری مراکز مطالعاتی دو کشور چاپ کتاب های مشترک و برگزاری کنفرانس های علمی با همکاری ایران و سوریه استقبال می کنیم.

دکتر وائد امام عضو هیأت سوری نیز در ادامه این دیدار افزود: بعد از شکست دشمنان مقاومت در جنگ 33 روزه دسیسه دشمنان موجب جنگ علیه سوریه شد و اتحاد مردم، فرهنگ شهادت طلبی، نهفته در ذات مردم سوریه و مبارزات ارتش این کشور موجب مقاومت بیش از دو ساله سوریه در مقابل توطئه های دشمنان شده است.

اعضای هیأت سوری در پایان این دیدار در خصوص مسائل منطقه به ویژه تحلیل اوضاع جاری سوریه با علاءالدین بروجردی گفت و گو و تبادل نظر کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet