خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/10 11:39:05
سرویس سیاسی
قشقاوی خبر داد:

اعزام هیئتی از ایران به پاکستان برای بررسی حادثه سراوان

معاون پارلمانی وزارت امور خارجه از احتمال اعزام هیئتی به پاکستان برای بررسی حادثه سراوان خبر داد و تصریح کرد: وزارتخانه‌های کشور و امور خارجه در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند.
اعزام هیئتی از ایران به پاکستان برای بررسی حادثه سراوان معاون پارلمانی وزارت امور خارجه از احتمال اعزام هیئتی به پاکستان برای بررسی حادثه سراوان خبر داد و تصریح کرد: وزارتخانه‌های کشور و امور خارجه در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/42986.jpg اعزام,هیئتی,از,ایران,به,پاکستان,برای,بررسی,حادثه,سراوان Icana

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت گفت: حادثه سراوان، اتفاق ناگوار و تلخی بود که من از سوی وزارت امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این خصوص، شرکت کردم و بنا شده وزارتین کشور و خارجه از دولت،‌ پیگیری لازم را صورت دهند.

معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه افزود: اقدامات دیپلماتیکی در این مورد انجام شده که ملاقات سفیر ایران در اسلام آباد با معاون وزیر خارجه پاکستان، ارسال یادداشت اعتراضی رسمی از سوی وزارت امور خارجه به سفارت پاکستان و نیز از طریق سفیر ایران در اسلام آباد و انجام گفتگوهای دیپلماتیک در عالی ترین سطح بین وزارت خارجه و وزارت کشور با همتایان پاکستانی از جمله آنهاست.

وی با اشاره به احضار کاردار پاکستان توضیح داد: پاکستان در 5 ماه اخیر سفیری در تهران نداشته و به همین دلیل، کاردار به عنوان رییس نمایندگی از سوی مدیرکل غرب آسیا احضار شد.

قشقاوی ادامه داد: احتمال اعزام هیئتی به پاکستان نیز وجود دارد و این موضوع بین وزارتخانه‌های کشور و امور خارجه در حال بحث است تا مطلوب‌ترین و موثرترین اقدام صورت گیرد.

معاون پارلمانی وزارت امور خارجه اشاره کرد که هنوز درباره جزئیات این هیئت تصمیم‌گیری نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet