خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1392/08/11 09:29:42
سرویس اقتصادی
کاتب:

واکنش به تنزل رتبه ایران در فضای کسب و کار/ ابتدا باید از رکود تورمی خارج شویم

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در واکنش به تنزل رتبه ایران در فضای کسب و کار گفت: میانگین انجام کارهای اداری در کشورهای پیشرفته ۳ الی ۴ روز است این در حالی است که این میانگین در ایران حدودا ۳۶ روز است لذا باید دولت انجام کارهای اداری تسهیل کند تا فضای کسب و کار تقویت شود.
واکنش به تنزل رتبه ایران در فضای کسب و کار/ ابتدا باید از رکود تورمی خارج شویم سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در واکنش به تنزل رتبه ایران در فضای کسب و کار گفت: میانگین انجام کارهای اداری در کشورهای پیشرفته 3 الی 4 روز است این در حالی است که این میانگین در ایران حدودا 36 روز است لذا باید دولت انجام کارهای اداری تسهیل کند تا فضای کسب و کار تقویت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43131.jpg واکنش,به,تنزل,رتبه,ایران,در,فضای,کسب,و,کار/,ابتدا,باید,از,رکود,تورمی,خارج,شویم Icana

غلامرضا کاتب در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در تسهیل فضای کسب وکار عوامل مختلفی نقش دارند و آنچه مشخص است، سیستم نظام اداری فضای کسب و کار راتسهیل نکرده است.

.نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: بطور مثال، میانگین انجام کارهای ادارای در کشورهای پیشرفته سه الی چهار روز و در کشورهای همسایه ای مانند امارات و کویت 6 الی هفت روز است و در ایران بطور میانگین انجام کارهای اداری حدودا 36 روز به طول می انجامد، که وضعیت مطلوبی نیست لذا باید دولت یازدهم شرایط تسهیل انجام کارهای اداری را فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در توضیح تنزل رتبه ایران در گزارش جدید بانک جهانی ادامه داد: البته باید توجه داشت در چند ماه گذاشته به دلیل تغییرات و جا به جایی های دولت دهم و یازدهم، رتبه ایران از لحاظ موقعیت فضای کسب وکار بیشتر کاهش یافته است.

کاتب افزود: موضوع دیگری که باید در نظر گرفته شود شرایط اقتصادی کشور است که در حال حاضر تورم همراه با رکود شده و باید تلاش شود با اتخاذ تصمیم مناسب و فراهم آوردن شرایط مطلوب، فضای کسب و کار رونق گیرد و از شرایط رکود، تورمی خارج شویم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مقرر شده است که 6 درصد از درآمد نفتی واریزی به صندوق توسعه ملی  کشور در قالب  وام و فاینانس از طریق بانکها ارائه شود، لذا این کار تاثیر خوبی در خروج از حالت رکودی خواهد داشت و نهایتا به تقویت و بهبود فضای کسب وکار منتهی می شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، یادآور شد: در هر صورت امیدوارم روند انجام کارهای اداری بهبود یابد و شرایط  کسب و کار کشور تسهیل شود و البته نباید فراموش کرد که عملکرد مناسب بانک ها نقش مهمی در بهبود فضای کسب وکار خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet