حلول ماه ربیع الاول
1392/08/10 08:50:33
سرویس اقتصادی
خباز در گفت وگو با خانه ملت:

حذف یارانه پر درآمدها ابتدا بر مبنای خود اظهاری/ دولت یارانه پولدارها را پس انداز کند

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهوری گفت: پیشنهاد بنده این است که دولت مصوبه ای تصویب کند که در آن از دهک پردرآمد خواسته شود که بصورت خود اظهاری از دریافت یارانه انصراف دهند و دولت یارانه این افراد را پس انداز و یا قرض کند و بعد از بهبود شرایط اقتصادی کشور به آنها پس دهد.
حذف یارانه پر درآمدها ابتدا بر مبنای خود اظهاری/ دولت یارانه پولدارها را پس انداز کند معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهوری گفت: پیشنهاد بنده این است که دولت مصوبه ای تصویب کند که در آن از دهک پردرآمد خواسته شود که بصورت خود اظهاری از دریافت یارانه انصراف دهند و دولت یارانه این افراد را پس انداز و یا قرض کند و بعد از بهبود شرایط اقتصادی کشور به آنها پس دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/46959.jpg حذف,یارانه,پر,درآمدها,ابتدا,بر,مبنای,خود,اظهاری/,دولت,یارانه,پولدارها,را,پس,انداز,کند Icana

محمد رضا خباز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: در قانون هدفمندی یارانه ها اصلاحاتی بوجود آمده است و مجلس شورای اسلامی این اجازه را به دولت داده که به دهک های پردرآمد جامعه یارانه پرداخت نکند.

 عضو هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین ادامه داد: موضوعی که در حال حاضر باید مورد توجه قرار گیرد این است که دولت در زمان محدود نمی تواند دهک های پردرآمد را بطور دقیق شناسایی کند و از طرفی با توجه به کمبود منابع دولت در پرداخت یارانه ها و نزدیک شدن به پایان سال باید هرچه زودتر برای این مسئله راهکاری اتخاذ کند.

 نماینده ادوار مجلس گفت: با توجه به شرایط موجود اقتصادی و کمبود منابع، پیشنهاد بنده این است که  دولت مصوبه ای تصویب کند که در آن از دهک پردرآمد خواسته شود که بصورت خود اظهاری  از دریافت یارانه انصراف دهند ودولت  یارانه  این افراد را پس انداز و بعد از بهبود شرایط اقتصادی کشور به آنها پس دهد.

وی  افزود: دهک هایی که دارای درآمد بالایی هستند از این طرح استقبال می کنند،چرا که هیچ یک از افراد جامعه حتی آنهایی که از لحاظ مالی در شرایط خوبی قرار دارند حاضر نیستند که یارانه آنان قطع شود بطور مثال باید در نظر داشت که اگر درآمد شخصی بیش از سه میلیون تومان در ماه باشد مبلغ یارانه برای او ناچیز است و به احتمال زیاد برای کمک به کشور از این طرح حمایت خواهد کرد.

خباز گفت: دولت یازدهم با کمبود منابع مواجه شده است و باید در نظر داشته باشیم که این دولت نمی خواهد کار غیر قانونی انجام دهد لذا باید به او کمک کرد.

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهوری یادآور شد: با توجه به تحریم های ناجوانمردانه دشمنان و شرایط اقتصادی که به نوعی اضطراری است لذا باید همه مسئولین به دولت یازدهم بیشتر کمک کنند و حتی نمایندگان مجلس می توانند با انتخاب 10 نماینده، با همکاری دولت یک بودجه اضطراری تهیه کنند و البته نباید فراموش کرد که برای مقابله با دشمن باید برخی کارها بصورت محرمانه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet