حلول ماه ربیع الاول
1392/08/08 22:52:38
سرویس سیاسی
خجسته در جلسه اعضای شورای اداری چابهار:

کمیته ای در مجلس برای پیگیری مشکلات سیستان و بلوچستان تشکیل می شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به اینکه کمیته ای برای رسیدگی به مشکلات استان سیستان و بلوچستان در این کمیسیون تشکیل خواهد شد، تصریح کرد: تلاش می کنیم حق استان سیستان و بلوچستان ادا شود.
کمیته ای در مجلس برای پیگیری مشکلات سیستان و بلوچستان تشکیل می شود رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به اینکه کمیته ای برای رسیدگی به مشکلات استان سیستان و بلوچستان در این کمیسیون تشکیل خواهد شد، تصریح کرد: تلاش می کنیم حق استان سیستان و بلوچستان ادا شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43371.jpg کمیته,ای,در,مجلس,برای,پیگیری,مشکلات,سیستان,و,بلوچستان,تشکیل,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته امروز (چهارشنبه 8 آبان) با شرکت در شورای اداری شهرستان چابهار ضمن درود به روح 14 شهید حادثه تروریستی سراوان گفت: خدمت به مردم ایران توفیق بزرگی است و باید از هر فرصتی برای خدمت به ملت ایران استفاده کرد.

نماینده مردم همدان، فامنین و نهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران در جنگ تحمیلی مقابل 48 کشور جهان ایستاد و این واقعه در تاریخ ماندگار شد. بر همین اساس امام فرمودند ملت ایران از ملت رسول الله بهتر است.

وی ادامه داد: 34 سال مقاومت ملت شریف ایران استکبار جهانی را عصبانی کرده چرا که محاصره اقتصادی، جنگ تحمیلی و مانع تراشی های بین المللی هیچگاه نتوانست در روحیه مقاوم ملت ایران خدشه وارد کند.

مستضعفان جهان از روحیه مقاومت ایرانیان الگوبرداری می کنند

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تأکید کرد: ملت ایران امروز با مقاومت خود اثرات بین المللی فراوانی را در صحنه بین المللی رقم زده به طوری که مسلمانان و مستضعفان جهان از روحیه مقاومت و ایستادگی ایرانیان الگوبرداری می کنند.

وی ادامه داد: تا دیروز اسرائیل منافع استکبار جهانی به ویژه آمریکا را در منطقه حفظ می کرد اما امروز قدرت های جهانی به تکاپو افتادند تا رژیم جعلی صهیونیستی را در منطقه حفظ کنند.

خجسته با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه و 22 روزه مقابل حزب الله لبنان و حماس یادآور شد: دشمنان اسلام در نظر داشتند تا نظام قانونی سوریه را ظرف 2 ماه ساقط کنند اما تکاپوهای آنها در 2 سال گذشته جواب نداد؛ از این رو آمریکا برنامه حمله موشکی به دمشق را طراحی کرد و می خواست آن را به اجرا بگذارد اما وقتی حزب الله و حماس، 12 شب مستمر آرایش موشکی ضد اسرائیل گرفتند، به آمریکا پیام رسید که حمله آنها رژیم صهیونیستی را نابود می کند از این رو فرمان به توقف این حمله دادند.

آمریکا از طرق مختلف برای مذاکره با ایران پیشقدم می شود

وی اظهار کرد: جان کری هفته گذشته گفت اگر ایران و حزب الله نبودند کار سوریه تمام شده بود؛ امروز غربی ها از گسترش روحیه مقاومت در جهان اسلام در هراسند چرا که این روحیه موجب شده تا اسلام در جهان گسترش یابد و هر روز افراد زیادی به این دین الهی بگروند به طوری که گفته می شود تا 40 سال آینده کشور فرانسه یک کشور اسلامی تلقی خواهد شد.

خجسته به مذاکرات اخیر ایران و غرب اشاره کرد و گفت: امروز آمریکا از طرق مختلف برای مذاکره با ایران پیشقدم می شود چرا که نمی تواند بدون حضور ایران برای هیچ نقطه ای از خاورمیانه تصمیم گیری کند.

وی بیداری اسلامی شکل گرفته در کشورهای مسلمان را حاصل خون شهدا و انقلاب اسلامی خواند و تصریح کرد: در زمانی که دنیا ناامن است ایران امن ترین کشور جهان است و این برگرفته از خون شهدا و هوشیاری ملت غیور و مقاوم ایران است.

وی افزود: به اعتراف بسیاری از کارشناسان جهانی، اگر فشارهایی که قدرت های جهان به ایران وارد کردند، دو ماه بر آمریکا اعمال می شد، نظام سیاسی این کشور از هم می پاشید؛ چرا که نفت صادر می شود اما پول آن به کشور بر نمی گردد و این ظلم به ایران و ملت مقاوم آن است.

کمیته ای برای رسیدگی به مشکلات سیستان و بلوچستان تشکیل می شود

خجسته یادآور شد: امروز در سفر به سیستان و بلوچستان با مسئولان استانداری، نظام و انتظامی ملاقات کردم و در جریان امور این استان قرار گرفتم. هم اکنون در کمیسیون شوراها برای رسیدگی به امور داخلی کشور خدمات شهری، مدیریت یک پارچه شهر، رسیدگی به مشکلات شهرداری ها پیگیری هایی انجام می شود و تلاش داریم با آسیب شناسی قانون انتخابات شوراها اصلاحاتی در این قانون انجام شود تا در دوره آینده مشکلات برگزاری انتخابات به حداقل برسد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تأکید کرد: اعضای کمیسیون پس از بازگشت از سیستان و بلوچستان برای رسیدگی به مواردی که از مشکلات این استان کمیته ای تشکیل می دهند تا هر چه سریعتر مسائل را به ویژه در حوزه آبرسانی، امنیتی و عمرانی  پیگیری شود ضمن آنکه این مسائل در جلسه ای با دکتر لاریجانی به اطلاع ایشان خواهد رسید تا حق استان سیستان و بلوچستان ادا شود.

دارایی: زمینه برای جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی فراهم شود

در ادامه صید عیسی دارایی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بر لزوم پیگیری مشکلات از طریق مسئولان استانی به ویژه استاندار تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی هیچ منعی برای توسعه و بالفعل کردن ظرفیت های بالقوه استان سیستان و بلوچستان در حوزه گردشگری، صنعتی و عمرانی ندارد اما مسئولان استانی باید پیگیر مسائل باشند تا با اولویت بندی طرح ها از اعتبارات اختصاص یافته به بهترین شکل ممکن استفاده کنند ضمن آنکه استاندار باید زمینه را برای جذب سرمایه گذاری های مردمی و بخش خصوصی فراهم کند چرا که محدودیت های درآمدی کشور فشار را بر همه استان ها وارد کرده و این مسئله منحصر به استان سیستان و بلوچستان نیست.

کولیوند: تخصیص اعتبارات خشکسالی به سیستان و بلوچستان عادلانه باشد

جواد کولیوند نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نیز در ادامه جلسه به حضار یادآور شد: پس از جنگ جهانی، آلمان و ژاپن در شرایطی توانستند خود را بازیابی و به روزرسانی کنند و حتی در حوزه های صنعتی و علمی پیشگاه باشند که به تولید داخل اهمیت دادند. امروز نیز وقتی رهبر معظم انقلاب از لزوم توجه به تولید ملی و سرمایه ایرانی سخن می گویند مؤید همین مسئله است باید برای رونق بخشی به اقتصاد کشور تولید داخلی را مورد توجه قرار داد و این امر با اعتمادسازی برای جلب سرمایه های داخلی و خارجی کشور میسر است.

وی تأکید کرد: اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تلاش می کنند تا تخصیص اعتبارات خشکسالی به این استان در بودجه 93 عادلانه باشد؛ ضمن آنکه مسئولان استانی نیز دو سه پروژه مهم و تأثیرگذار را معین کنند تا با تخصیص بودجه به آنها زودتر این پروژه ها اجرایی شود البته این پروژه ها باید به گونه ای باشند که برای سرمایه گذاری بخش خصوصی زمینه را مساعد کنند.

جدگال:بازارچه های مرزی به مردم واگذار شود

یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار و کنارک نیز در این جلسه بر لزوم برنامه ریزی برای فعال شدن گمرکات مرزی، واگذاری بازارچه های مرزی به مردم، اجرای مصوبه دو هزار هکتاری، تسهیل سرمایه گذاری مردم در این طرح، انتقال ترمینال مسافربری از داخل شهر چابهار به خارج از شهر، ساماندهی حاشیه شهر چابهار و بازگشت فضای آموزشی به آموزش و پرورش تأکید کرد.

در ابتدای جلسه نیز مسئولان استانی سیستان و بلوچستان ظرفیت های کشاورزی، گردشگری، صنعتی، تجاری، آموزشی و عمرانی وامنیتی این استان اشاره کردند و خواستار رفع مشکلاتی همچون تامین خسارات خشکسالی 15 ساله به مردم ، احداث خط راه آهن و بندر بین المللی برای تسهیل امر ترانزیت شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet