حلول ماه ربیع الاول
1392/08/09 10:31:19
سرویس سیاسی

جمعی از اعضای کمیسیون شوراها از طرح توسعه بنادر چابهار بازدید کردند

هیئت ۵ نفره اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کردند.
جمعی از اعضای کمیسیون شوراها از طرح توسعه بنادر چابهار بازدید کردند هیئت 5 نفره اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/46865.jpg جمعی,از,اعضای,کمیسیون,شوراها,از,طرح,توسعه,بنادر,چابهار,بازدید,کردند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیرخجسته به همراه 4 نفر از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس صبح امروز (پنجشنبه 9 آبان‌) از طرح توسعه بنادر دریانوردی استان سیستان و بلوچستان بازدید کرد.

هم‌اکنون شهر چابهار دو بندر شهید کلانتری و شهید بهشتی را داراست و حجم تبادل کالا از این دو بندر 2 میلیون تن در سال است. اگر طرح توسعه بندر شهید بهشتی کامل شود، حجم تبادل کالا به 20 میلیون تن در سال می‌رسد.

طرح توسعه بندر شهید بهشتی از سال 88 کلید خورد و فاز اول آن قرار است تا پایان سال 93 به بهره‌برداری برسد که بهره‌برداری از فاز اول حجم تبادل کالا را از 2.5 به 6 میلیون تن می‌رساند.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است 5 فاز طرح توسعه بندر شهید بهشتی تا پایان سال 2030 میلادی تکمیل و بهره‌برداری شود. تکمیل این طرح توسعه قدرت تجاری ایران با سایر کشورهای دنیا را تقویت می‌کند چرا که موجب کاهش هزینه به میزان 50 درصد و کاهش 60 درصدی زمان حمل و نقل می‌گردد.

شهر چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران را دارد.

امیر خجسته، جواد کولیوند، سید عیسی دارایی، ابراهیم رضایی و یعقوب جدگال در سفری به استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری شهر چابهار و کنارک بازدید کردند.

این سفر با برنامه‌ریزی یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار و کنارک در مجلس نهم انجام شد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet