حلول ماه ربیع الاول
1392/08/09 11:21:54
سرویس سیاسی
لاریجانی در بازدید از طرح راه آهن تندرو در چین مطرح کرد:

دعوت از سرمایه گذاران چینی برای اجرای طرح قطارهای پرسرعت در ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به شانگهای از یکی از مهم ترین طرح های راه آهن تندرو در چین بازدید و از نزدیک در جریان جزییات این طرح قرار گرفت.
دعوت از سرمایه گذاران چینی برای اجرای طرح قطارهای پرسرعت در ایران رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به شانگهای از یکی از مهم ترین طرح های راه آهن تندرو در چین بازدید و از نزدیک در جریان جزییات این طرح قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/43672.jpg دعوت,از,سرمایه,گذاران,چینی,برای,اجرای,طرح,قطارهای,پرسرعت,در,ایران Icana

به گزارش خبرگزرای خانه ملت، علی لاریجانی که امروز (پنجشنبه 9 آبان) وارد شهر شانگهای شده است با هیات همراه مسافتی را از فرودگاه منطقه پودونگ شهر شانگهای با قطاری با سرعت 465 کیلومتر در ساعت که از طرح های راه آهن تندرو چین محسوب می شود طی کرد و در جریان جزییات این طرح قرار گرفت.

این قطار که سرعتی معادل ۴۶۵کیلومتر در ساعت دارد یکی از مهمترین طرح های راه آهن تندرو در چین محسوب می شود.

این قطار مسافران فرودگاه منطقه پودونگ شانگهای را به مرکز شهر منتقل می کند و فاصله ۵۰کیلومتر را در فاصله هشت دقیقه طی می کند.

برای کنترل و راه افتادن قطار و تامین ایمنی آن از فن آوری مغناطیسی استفاده شده است.

مسوول طرح نیز در مورد فن آوری قطار پرسرعت شانگهای و نحوه کارکرد آن اطلاعاتی را در اختیار هیات ایرانی قرار داد.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران دیروز در جمع تجار و صاحبان صنایع چین که با ایران همکاری می کنند، آنان را به سرمایه گذاری در طرح های مختلف پیشرفته در ایران از جمله قطارهای پرسرعت دعوت کرد.

بسیاری از شهرهای مهم چین در سراسر این کشور اکنون از قطارهای پرسرعتی استفاده می کنند که سرعتی معادل ۳۰۰کیلومتردر ساعت دارد.

رییس مجلس ایران قرار است همچنین با رییس کنگره محلی خلق شهر شانگهای دیدار و گفت و گو کرده و سپس بازدیدی از شهر شی آن در شمال غرب چین داشته باشد که از مراکز مهم فعالیت های فرهنگی و حضور مسلمانان چین در قلمروهای مختلف اقتصادی و تجاری است.

این شهر مبدا جاده ابریشم قدیم محسوب می شود و روابط دیرینه ای با کشورمان دارد.

رییس مجلس و هیات همراه ایرانی روز سه شنبه سفر رسمی چهار روزه به چین را آغاز کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet