هدر موبایل
1392/08/09 11:53:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفرزاده ایمن آبادی:

برنامه ششم توسعه باید بر اساس اقتصاد مقاومتی تدوین شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت:برنامه پنجم توسعه در مقطع زمانی بسته شده که تحریم ها بر کشور سایه نیانداخته بود اما امروز با توجه به شرایط تحریم باید هرچه سریع تر برنامه ششم توسعه بر اساس شرایط روز کشور تدوین و برنامه پنجم متوقف شود.
برنامه ششم توسعه باید بر اساس اقتصاد مقاومتی تدوین شود عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت:برنامه پنجم توسعه در مقطع زمانی بسته شده که تحریم ها بر کشور سایه نیانداخته بود اما امروز با توجه به شرایط تحریم باید هرچه سریع تر برنامه ششم توسعه بر اساس شرایط روز کشور تدوین و برنامه پنجم متوقف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/47751.jpg برنامه,ششم,توسعه,باید,بر,اساس,اقتصاد,مقاومتی,تدوین,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: برنامه پنجم توسعه در مقطع زمانی بسته شده که  تحریم ها بر کشور سایه نیانداخته بود و شرایط اقتصادی ان روز کشور با شرایط امروز وضعیت متفاوتی داشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:بر نامه پنجم 5 ساله بسته شده است اما امروز در سال چهارم برنامه در وضعیتی از تحریم قرار داریم که منابع درآمدی ما به نسبت نفت تغییر کرده است و باید به سمت منابع پایدار دیگری به غیر از نفت برویم.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر لزوم کاهش وابستگی بودجه ای کشور به درآمدهای حاصل از فروش نفت گفت: به تناسب این مسئله باید مصارف و هزینه های ما باید متناسب با منابع درآمدی جدید باشد.

 وی ادامه داد: این مسئله تمام نظام  برنامه ریزی ما را مختل می کند و نباید به اصرار برنامه پنجم را تا انتها ببریم.

این نماینده مردم در مجلس نهم انعطاف پذیری را از فاکتورهای اصلی برنامه های توسعه کشور توصیف و تصریح کرد: عقل حکم می کند که برنامه پنجم را متوقف  و برنامه ششم را بر اساس شرایط موجود کشور تدوین و حرکت کنیم.
وی افزود: حتی اگر در آینده شرایط تحریم ها تغییر کند و رفع باشد باز هم ما متضرر نمی شویم چرا که از یک اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مبتنی بر تولید و غیر نفتی رفته ایم.

به گزارش مجلس نیوز(پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) ،عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی به نفع کشور است و اگر در آینده  درآمدهایی که امروز محدود شده است، احیا شود به سمت ذخایر میرود و باز هم از تدوین برنامه ششم ضرر نمی کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet