خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/09 12:06:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فاطمه آجرلو:

فرهنگ کار جمعی باید از مدرسه آموزش داده شود

نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه "موضوع تحزب همیشه در ایران با چالش‌های جدی مواجه بوده است"، به توفیق کمتر کار جمعی نسبت به عملکردهای فردی در کشور اشاره کرد و گفت:در حوزه ورزشی نیز شاهدیم که در ورزش‌های انفرادی بیشتر از ورزش‌های گروهی موفق بوده‌ایم.
فرهنگ کار جمعی باید از مدرسه آموزش داده شود نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه "موضوع تحزب همیشه در ایران با چالش‌های جدی مواجه بوده است"، به توفیق کمتر کار جمعی نسبت به عملکردهای فردی در کشور اشاره کرد و گفت:در حوزه ورزشی نیز شاهدیم که در ورزش‌های انفرادی بیشتر از ورزش‌های گروهی موفق بوده‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/46531.jpg فرهنگ,کار,جمعی,باید,از,مدرسه,آموزش,داده,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛فاطمه آجرلو با اشاره به اینکه "موضوع حزب در ایران احتیاج به چکش‌کاری حسابی دارد"، اظهار کرد: تنها با تصویب قانون نمی‌توان در مورد گسترش فعالیت حزبی در کشور به نتیجه مطلوب رسید، چون هرچه قانون تصویب شود، اثر لازم را در فرهنگ‌سازی کار جمعی و حزبی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه "تحزب و کار گروهی را باید از سطوح پایین در مدرسه و از دوره ابتدایی آموزش دهیم"، تاکید کرد: فرزندان ما باید یاد بگیرند چطور در جمع کار کنند و از جمع اطاعت‌پذیری داشته باشند. موضوع ایجاد روح کار جمعی تنها با تصویب قانون محقق نخواهد شد و باید نگاه تازه‌تری به موضوع کار گروهی و حزبی ایجاد شود.

این نماینده پیشین مجلس با اشاره به اینکه "در رقابت‌های کلان سیاسی، جهت‌دهی به کار جمعی و حزبی نیاز به فرهنگ‌سازی دارد"، خاطرنشان کرد: اوایل انقلاب، حزب جمهوری اسلامی فعال بود که به مرور زمان کمرنگ شد و اثر خود را از دست داد. در زمینه فرهنگ‌سازی کار جمعی و حزبی، همه دست‌اندرکاران باید اهتمام لازم را به خرج دهند.

آجرلو با بیان اینکه "ایجاد فضای گسترش کار حزبی ربطی به حکومت‌ها ندارد"، توضیح داد: این طور نیست که دولت یازدهم موجی ایجاد کند یا دولت دوازدهم آن را تکمیل کند، چون کار گروهی یک روح است و باید فرهنگ‌سازی شود و با توجه به اینکه دولت فعلی اهتمام بیشتری به این مساله دارد، باید به آن بها دهیم، آن را بزرگ کنیم و جهت دهیم.

وی با بیان اینکه "قانون احزاب در شرایط فعلی نقصی ندارد"، گفت: در مجلس هشتم هم قانون احزاب چکش‌کاری شد و مورد بازنگری قرار گرفت. پس مشکل قانونی وجود ندارد و اگر پیش آید، قانونگذاران ظرف مدت شش ماه آن را برطرف خواهند کرد اما نکته مهم، تمکین در برابر قانون و اراده برای اجرا و پیاده کردن قانون است که موضوعی فرهنگی است. مساله کار حزبی مثل قانون بستن کمربند ایمنی خودرو نیست که با پرداخت جریمه افراد مجبور به اجرای آن شوند و در این راستا نیازمند ایجاد گرایش مردمی و استقبال عمومی هستیم.

به گزارش ایسنا،آجرلو با بیان اینکه "تنها یک دستگاه خاص در زمینه فرهنگ‌سازی کار جمعی وظیفه ندارد و این مساله فرابخشی است"، اظهار کرد: آموزش و پرورش، وزارت ارشاد، وزارت کشور و همه دستگاه‌ها در کنار هم باید به صورت پازل قرار بگیرند و هرکس نقش خود را ایفا کند تا شکلی از کار گروهی و حزبی که مدنظر است، اجرایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet