هدر موبایل
1392/08/09 16:05:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی خبر داد

ایجاد مشوق‌هایی در طرح جمعیت و خانواده برای فرزندآوری

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده در این کمیسیون و بررسی آن تا ۳ هفته آینده در صحن علنی خبر داد.
ایجاد مشوق‌هایی در طرح جمعیت و خانواده برای فرزندآوری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده در این کمیسیون و بررسی آن تا ۳ هفته آینده در صحن علنی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/46626.jpg ایجاد,مشوق‌هایی,در,طرح,جمعیت,و,خانواده,برای,فرزندآوری Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدمرتضی حسینی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره فرزندآوری، یادآور شد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در خراسان جنوبی در سال گذشته طرحی را در این زمینه طراحی کردند.

وی اضافه کرد: البته دولت آقای احمدی‌نژاد نیز در آن زمان لایحه‌ای به مجلس ارائه کرد که ناقص بود که پس از ارائه این دو طرح چند کمیسیون مجلس به دنبال تهیه و تدوین طرح جامعی در این زمینه رفتند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به همکاری چند وزارتخانه، کمیسیون تخصصی مجلس و شورای فرهنگی در تهیه طرح یادشده گفت: حدود 100 جلسه برگزار شد و در نهایت طرحی ارائه شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را نپسندید، به همین دلیل طرح را برای بررسی بیشتر به کمیسیون فرهنگی ارجاع داد.

حسینی همچنین خاطرنشان کرد: کارگروهی در کمیسیون فرهنگی تشکیل شد و طرح مذکور را مورد بررسی قرار داد و پس از رفع نواقص به کمیسیون ارائه کرد.

وی طرح مذکور را طرح «تعالی جمعیت و خانواده» عنوان کرد و افزود: این طرح دارای حدود 70 ماده است که تاکنون 33 ماده آن بررسی شده و بقیه مواد نیز در جلسه آتی بررسی خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تغییر رویکرد فرهنگی مردم و نگاه آنها به فرزند‌آوری را از جمله اهداف این طرح دانست و تاکید کرد:‌ مشوق‌های متعددی برای فرزندآوری و ازدواج در این طرح پیش‌بینی شده است.

حسینی هزینه این طرح را 10 هزار میلیارد عنوان کرد و گفت: در این طرح وظایفی برای ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف بخصوص آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و صدا و سیما دیده شده است.

به گزارش فارس،عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد که به احتمال فراوان می‌توان این طرح تا سه هفته آینده به صحن علنی مجلس خواهد آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet