حلول ماه ربیع الاول
1392/08/10 11:38:27
سرویس بین الملل
نقوی حسینی:

تکثر و اختلاف معارضان سوری، عاملی برای شکست ژنو 2 خواهد بود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نتیجه بخش بودن کنفرانس ژنو ۲ درهاله ای ازابهام قرار دارد، تصریح کرد: اختلاف میان معارضان سوری، نشست ژنو ۲ را به شکست تهدید می کند.
تکثر و اختلاف معارضان سوری، عاملی برای شکست ژنو 2 خواهد بود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نتیجه بخش بودن کنفرانس ژنو 2 درهاله ای ازابهام قرار دارد، تصریح کرد: اختلاف میان معارضان سوری، نشست ژنو 2 را به شکست تهدید می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg تکثر,و,اختلاف,معارضان,سوری،,عاملی,برای,شکست,ژنو,2,خواهد,بود Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگاربین الملل خبرگزاری خانه ملت، درباره تهدید یکی از مقامات آمریکایی به انحلال ائتلاف مخالفان سوریه، گفت: ژنو 2 درحالی برگزار می شود که مصوبات مذاکرات ژنو1 اجرایی نشده و حتی بعضی از اعضای این نشست، برخلاف مصوبات، اقدامات دیگری انجام دادند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برگزاری مذاکرات ژنو 2 ابهام های بسیاری وجود دارد، ادامه داد: مشخص نیست که در این نشست کشورهای با نفوذی همانند ایران حضور دارند یا خیر زیرا واضح است غربی ها نمی توانند بدون حضور جمهوری اسلامی در نشست ژنو 2  به بحران سوریه خاتمه دهند.

وی افزود: چنین ابهاماتی، برگزاری کنفرانس ژنو2 را از ماه های گذشته تحت الشعاع قرارداده، ضمن آنکه گروهای مخالف بشاراسد از دسته های مختلفی تشکیل شده اند که برخی از این گروه ها، انتظار تقویت تروریست ها در ژنو 2 دارند.

حسینی تصریح کرد: تعدادی از گروه های مخالف نیز اعتقاد به خاتمه حمایت از تروریست ها دارند، بنابراین چنین اختلاف نظرهایی، برگزاری نشست ژنو2 را با تهدید روبه رو کرده و بعید است نتایج قابل توجه و مثبتی از این کنفرانس کسب شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم درباره سخنان ولید المعلم که گفته مقامات دولت بشاراسد درصورتی در ژنو شرکت می کنند که این نشست برای مردم سوریه و با حضورمردمی اسد برگزار شود، بیان کرد: به طور حتم این نشست برای سوریه بوده و اگر دراین کنفرانس مخالفان و نمایندگان دولت بشاراسد بتوانند بر یک موضع مشترک توافق کنند، می توان به نتایج آن دلخوش بود.

حسینی گفت: آمریکایی ها در ابتدا فکر می کردند معارضان در مدت کوتاهی دولت بشاراسد را دردست می گیرند، اما بعد از پیشروی های دولت و شکست های پی درپی مخالفان، آمریکا به دنبال برقراری کانال های ارتباطی با دولت سوریه می رود و قطعا این موضوع موجب اعتراض معارضان خواهد شد.

وی  با تاکید براینکه اخضر ابراهیمی از پشتوانه قوی وبین المللی برخوردارنیست، افزود: نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه تاکنون نتوانسته نقش بین المللی خود را دراین کشور به خوبی اجرا کند و اگرچه جمهوری اسلامی ایران نیز بارها از نقش اخضرابراهیمی در سوریه حمایت و استقبال کرده، اما تا زمانی که قدرت های ذی نفوذ، اخضر ابراهیمی را در تحقق اهدافش همراهی نکنند، این فرد در خاتمه تنش و بحران سوریه تاثیرگذار نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: نتیجه نشست ژنو 2 درهاله ای از ابهام قرار دارد و دراین شرایط برگزاری آن نتیجه بخش نخواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet