هدر موبایل
1392/08/10 11:37:28
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن آبادی:

طرح ایران، مسیر مذاکرات با آژانس انرژی اتمی را شفاف می کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه نباید به تندروی عناصر داخلی درخصوص نتایج مذاکرات ایران با ۱+۵ توجه داشت، گفت: استقبال آمانو از طرح ایران، مسیر مذاکرات را روشن کرد.
طرح ایران، مسیر مذاکرات با آژانس انرژی اتمی را شفاف می کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه نباید به تندروی عناصر داخلی درخصوص نتایج مذاکرات ایران با 1+5 توجه داشت، گفت: استقبال آمانو از طرح ایران، مسیر مذاکرات را روشن کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/47751.jpg طرح,ایران،,مسیر,مذاکرات,با,آژانس,انرژی,اتمی,را,شفاف,می,کند Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره مذاکرات هسته ای میان مقامات ایرانی و دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: به طورحتم تمام این مذاکرات تحت نظر مقام معظم رهبری هدایت شده و آینده بسیار خوبی برای این دوره از مذاکرات متصور است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید به برخی شایعات عناصر داخلی در این حوزه توجه کرد، ادامه داد: زمانی که رئیس سازمان انرژی اتمی ازعدم توقف غنی سازی صحبت می کند چه ضروریتی برای طرح این موضوع از تریبون مجلس وجود دارد؟

جعفرزاده با تاکید براینکه روند این دوره از مذاکرات در مسیر بسیار خوبی است، تصریح کرد: از آنجایی که  مقامات عالیرتبه اجرایی کشور و مقام معظم رهبری بر مذاکرات نظارت دارند، نتایج مذاکرات وگفت وگوهای این دوره ایران با اعضای 1+5 متفاوت از گذشته بوده و بسیار روشن است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: طرف های مذاکره کننده به ویژه آژانس بین المللی انرژی اتمی در این دوره با طرح ایران به نقاط مشترک و روشنی دست پیدا خواهند کرد که در این مسیر، عزت و اقتدار ایران حفظ می شود.

وی گفت: اگرچه در برخی موارد لابی صهیونیست در روند مذاکرات ایران و غرب مشکل آفرین است، اما باید فضای توبه ازاشتباهات 60 سال گذشته را برای آمریکایی ها باز گذاشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد ازاینکه بعضی ها نسبت به محرمانه بودن این دوره ازمذاکرات اعتراض داشتند، آن را موضوع قابل قبولی ندانست و افزود: آگاهی از برخی مسائل در حوزه بین الملل و دیپلماسی ضروری نیست؛ همچنانکه نمایندگان در مجلس نیز با برگزاری جلسات غیرعلنی از نفوذ برخی اخبار به سطح جامعه ورسانه ها جلوگیری می کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: تصور اینکه هرگونه تصمیم گیری در سطح آژانس باید به جامعه ورود کرده و افکار عام مردم را درگیر کند، به طور کامل اشتباه است و افرادی که از نامحرم بودن ملت ایران در مذاکرات صحبت می کنند، صرفا به دنبال فضا سازی و ایجاد تنش های داخلی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet