عید سعید فطر
1392/08/10 01:20:38
سرویس سیاسی
در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار مطرح شد:

تاکید اعضای کمیسیون شوراهای مجلس بر ارتقای سطح منطقه آزاد چابهار

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم از مسئولان منطقه آزاد چابهار خواست‌ مطالبات و برنامه‌های خود را به صورت مکتوب ارائه کنند تا در جلسات تخصصی مجلس درباره آنها بحث شود و تصریح کرد: مسئولان منطقه آزاد چابهار باید رمز موفقیت خود را در پیگیری مجدانه بدانند.
تاکید اعضای کمیسیون شوراهای مجلس بر ارتقای سطح منطقه آزاد چابهار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم از مسئولان منطقه آزاد چابهار خواست‌ مطالبات و برنامه‌های خود را به صورت مکتوب ارائه کنند تا در جلسات تخصصی مجلس درباره آنها بحث شود و تصریح کرد: مسئولان منطقه آزاد چابهار باید رمز موفقیت خود را در پیگیری مجدانه بدانند. https://cdn.icana.ir/d/019/50730.jpg تاکید,اعضای,کمیسیون,شوراهای,مجلس,بر,ارتقای,سطح,منطقه,آزاد,چابهار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته شب گذشته (پنجشنبه 9 آبان‌) در نشست مشترک با مسئولان منطقه آزاد چابهار، گفت: رقابت، مولفه‌های خاص خود را دارد و برد با کسی است که از تمام فرصت‌ها به بهترین نحو استفاده کند.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش برای فرهنگ‌سازی درباره استفاده از ظرفیت‌های منطقه آزاد اقتصادی، بسیار لازم و ضروری است؛ چرا که مردم بومی منطقه باید در جریان فواید وجود منطقه آزاد چابهار قرار بگیرند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم تاکید کرد: مسئولان منطقه آزاد چابهار درخواست‌ها و برنامه‌های خود را به صورت مکتوب آماده کنند تا در سلسله جلسات تخصصی در مجلس درباره آنها به بحث و گفت‌وگو بنشینیم و هر چه در اختیار کمیسیون باشد، کمک می‌کند تا این منطقه به اهداف توسعه‌ای که دارد دست یابد، اما مسئولان منطقه آزاد چابهار باید رمز موفقیت خود را در پیگیری مجدانه بدانند.

کولیوند: مسئولان منطقه آزاد چابهار، تجارب سایر مناطق آزاد را مبنای کار قرار دهند

همچنین جواد کولیوند در این نشست گفت: اگر توسعه در منطقه‌ای ایجاد شود مطمئناً امنیت را نیز به دنبال خواهد آورد. بر همین اساس لایحه الحاق بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی شهرستان چابهار به منطقه آزاد اقتصادی در مجلس مطرح بوده و کمیسیون شوراها در این رابطه نظر خود را اعلام کرده است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: منطقه آزاد اقتصادی چابهار باید حرکت خود را برای تامین زیرساخت‌های اقتصادی ادامه دهد و هر آنچه در توان دارد برای جذب سرمایه بخش خصوصی به کار گیرد.

نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به سوابق مناطق آزاد در دیگر نقاط کشور مخصوصاً قشم و کیش یادآور شد: مسئولان منطقه آزاد چابهار می‌توانند با مطالعه پیشرفت‌های کاری قشم حرکت‌های آینده خود را بهتر طراحی کنند و تجارب دیگر شهرها را مبنای تصمیمات خود قرار دهند.

وی ادامه داد: منطقه آزاد اقتصادی چابهار برای تکمیل طرح‌های توسعه‌ای خود نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و باید بتواند اعتماد مردم بومی منطقه را جلب کند.

کولیوند تصریح کرد: در صورتی که منطقه آزاد چابهار اقدام به اعتمادسازی نکند و وارد کارهای توسعه‌ای شود، امکان مقاومت مردمی در مقابل این طرح‌ها وجود دارد؛ بنابراین ضروری است مسئولان این منطقه  طرح‌های خود را در قالب کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت دنبال کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: اگر مسئولان منطقه آزاد چابهار بخواهند به یک‌باره شهر چابهار را به این منطقه الحاق کنند، با یک هزینه هنگفت مواجه خواهند شد، ضمن آنکه مسئله تقسیمات کشوری نیز مطرح می‌شود. بنابراین قبل از آنکه این اتفاق بیفتد، مسئولان منطقه آزاد چابهار باید به مردم این شهرستان اطمینان دهند که در صورت الحاق شهر آنها به منطقه آزاد چه امتیازهایی شامل حال آنها خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در پایان گفت: گام اول برای الحاق شهرستان چابهار به منطقه آزاد تشکیل کمیته مشترک با مسئولان این شهرستان است تا گام‌های فرهنگ‌سازی برداشته شده و مراحل اولیه کار کلید بخورد. قطعاً در چنین پروسه‌ای روابط آسیب‌شناسی شده و نقاط ضعف و قدرت شناسایی می‌شوند تا گام‌های بعدی با دید بازتری برداشته شوند.

رضایی: باید مدیریت متمرکز در چابهار ایجاد شود

در ادامه محمدابراهیم رضایی نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس تاکید کرد: بهترین راه برای شهرستان چابهار آن است که یک مدیریت متمرکز برای تصمیم‌گیری واحد تشکیل شود، وگرنه اهداف ترسیمی ایجاد منطقه آزاد و توسعه آن راه به جایی نخواهد برد.

دارایی: نقش مردم در دستیابی به اهداف منطقه آزاد چابهار موثر است

همچنین  صید عیسی دارایی نیز در نشست با مسئولان منطقه آزاد چابهار یادآور شد: همدلی با مردم چابهار و اشتغالزایی برای آنها  از جمله عواملی هستند که سبب می‌شوند موانع الحاق این شهرستان به منطقه آزاد برداشته شود. اگر مردم این شهرستان از منطقه آزاد متنفع شوند و در اداره منطقه آزاد مردم بومی نیز نقش‌آفرین باشند، اهداف مربوط به ایجاد منطقه آزاد اقتصادی محقق خواهد شد.

در ابتدای این نشست مسئولان منطقه آزاد چابهار با اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود این منطقه بر لزوم احداث فرودگاه در منطقه آزاد، الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به این منطقه، صدور کارت همراه مسافر و الحاق شهر چابهار به این منطقه آزاد اقتصادی تاکید کردند.

امیر خجسته، جواد کولیوند، سید عیسی دارایی، ابراهیم رضایی و یعقوب جدگال در سفری به استان سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری شهر چابهار و کنارک بازدید کردند. این سفر با برنامه‌ریزی یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار و کنارک در مجلس نهم انجام شد. /

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet