حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 10:01:09
سرویس اجتماعی
صابری در گفتگو با خانه ملت خبر داد:

انتقاد از جداسازی کنکور دانشگاه آزاد از سراسری/ سازمان سنجش چند کنکور در سال برگزار کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ادغام یا جداسازی کنکور دانشگاه آزاد از سراسری به همین سادگی نیست، افزود: در حال حاضر به لحاظ قانونی جداسازی زمان کنکور سراسری از دانشگاه آزاد به صلاح کشور نیست.
انتقاد از جداسازی کنکور دانشگاه آزاد از سراسری/ سازمان سنجش چند کنکور در سال برگزار کند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ادغام یا جداسازی کنکور دانشگاه آزاد از سراسری به همین سادگی نیست، افزود: در حال حاضر به لحاظ قانونی جداسازی زمان کنکور سراسری از دانشگاه آزاد به صلاح کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/44571.jpg انتقاد,از,جداسازی,کنکور,دانشگاه,آزاد,از,سراسری/,سازمان,سنجش,چند,کنکور,در,سال,برگزار,کند Icana

رضا صابری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه قانون گذاری در مجلس مقطع کارشناسی را تجمیع و مسئولیت آن را نیز به سازمان سنجش و پذیرش واگذار کرده است، گفت: اگر به دنبال این هستیم که برگزاری کنکور آزاد و سراسری از یکدیگر جدا شوند باید شاهد مشکلات قبل از جمله اختیار دانشگاه پیام نور برای جذب دانشجو به شیوه فراگیر باشیم.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قانونی که در خصوص برگزاری کنکور در سال 92 تصویب و به دولت برای اجرا ابلاغ شد هنوز زمانی زیادی از آن نمی گذرد، تصریح کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اجرای قانون جدید در خصوص کنکور را لازم نمی داند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ادغام یا جداسازی کنکور دانشگاه آزاد از سراسری به همین سادگی نیست، افزود: در حال حاضر به لحاظ قانونی جداسازی زمان کنکور سراسری از دانشگاه آزاد به صلاح کشور نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در حال حاضر 90 درصد رشته های دانشگاه آزاد بدون برگزاری کنکور اقدام به پذیرش دانشجو می کنند، گفت: دلیلی برای برگزاری کنکور با این اوصاف در دانشگاه آزاد وجود ندارد.

صابری ادامه داد: سازمان سنجش می تواند به جای برگزاری یک آزمون در سال آزمون در مقاطع زمانی مختلف برگزار کند.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس با بیان اینکه متاسفانه سیاست گذاری در پذیرش دانشجو از دست متولیان امر خارج شده است، افزود: در حال حاضر دانشگاه پیام نور و آزاد دری بدون وجود آزمون و کنکور برای پذیرش دانشجو باز کرده که ضوابط بسیاری را نیز به زیر پا می گذارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: دولت در حال حاضر باید به اجرای قوانینی که هنوز زمان زیادی از تصویب آن ها نگذشته اقدام کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet