شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1392/08/10 12:32:20
سرویس اقتصادی
عباسپور پیشنهاد داد:

اختصاص منابع حاصل از درآمدهای ایمیدرو برای توسعه طرح های معدنی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس رفع موانع تولید و معافیت گمرکی تولید کنندگان و اختصاص ۱۰۰ درصدی منابع حاصل از درآمدهای ایمیدرو برای توسعه طرح های معدنی را از پیشنهادات مطرح شده در اصلاحیه بودجه ۹۲ مطرح کرد.
اختصاص منابع حاصل از درآمدهای ایمیدرو برای توسعه طرح های معدنی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس رفع موانع تولید و معافیت گمرکی تولید کنندگان و اختصاص 100 درصدی منابع حاصل از درآمدهای ایمیدرو برای توسعه طرح های معدنی را از پیشنهادات مطرح شده در اصلاحیه بودجه 92 مطرح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/46575.jpg اختصاص,,منابع,حاصل,از,درآمدهای,ایمیدرو,برای,توسعه,طرح,های,معدنی Icana

روح الله عباسپور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مهمترین مصوبات و پیشنهادات کمیسیون صنایع و معادن در جهت حمایت از تولید ملی در لایحه اصلاح بودجه 92 گفت: در بخش سهم تولید از صندوق توسعه ملی، الحاق چند تبصره به قانون بودجه امسال و سایر موارد پیشنهاداتی مطرح شده است.  
نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  در گذشته متاسفانه علی رغم مصوبات مجلس مبنی بر ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی به تولید، اما به غیر از چند مورد این موضوع به طور کامل عملیاتی نشد.
وی با بیان اینکه پیش بینی های لازم که برای تامین نقدینگی صنعتگران مطرح بود محقق نشده است، ادامه داد: امیدواریم در دولت فعلی وزیر اقتصاد به این موضوع به ویژه سهم تولید از صندوق توسعه ملی که برای بخش خصوصی تعریف شده، توجه جدی داشته باشد.
عباسپور گفت: مهمترین پیشنهادات کمیسیون صنایع و معادن مجلس در اصلاحیه بودجه 92 الحاق یک تبصره برای معافیت های گمرکی است. از طرفی بندهایی که در قانون بودجه امسال برای رفع موانع تولید وجود داشت در اصلاحیه بودجه حذف شده که در خواست کردیم معافیت های گمرکی همچنان وجود داشته باشد و مواردی که برای راهکارهای رفع موانع تولید است در بودجه لحاظ شود.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین گفت: در بحث ایمیدرو نیز پیشنهادی ارائه شد که 100 درصد در آمدهای حاصل از معادن به خزانه واریز شود و مجدد برای هزینه توسعه طرح های معدنی در اختیار ایمیدرو قرار گیرد. این در حالی است که در قانون بودجه درآمدهای حوزه معادن به خزانه واریز می شود اما برای سرمایه گذاری مجدد در طرح های معدنی در اختیار ایمیدرو  قرار نمی گیرد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet