هفته دفاع مقدس
1392/08/10 10:28:05
سرویس دیگر رسانه‌ها_
لاهوتی :

اتمام بررسی طرح کاهش آلودگی هوا

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اتمام بررسی طرح کاهش آلودگی هوای شهر تهران و کلان‌شهرها در کمیسیون مربوطه، تاکید کرد که حل مشکل آلودگی هوا زنجیره‌ای به هم پیوسته است که از عهده یک سازمان و ارگان برنمی‌آید.
اتمام بررسی طرح کاهش آلودگی هوا نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اتمام بررسی طرح کاهش آلودگی هوای شهر تهران و کلان‌شهرها در کمیسیون مربوطه، تاکید کرد که حل مشکل آلودگی هوا زنجیره‌ای به هم پیوسته است که از عهده یک سازمان و ارگان برنمی‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/42922.jpg اتمام,بررسی,طرح,کاهش,آلودگی,هوا Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ مهرداد لاهوتی اظهار کرد: فراکسیون محیط زیست مجلس نشستی را با معاونت سابق سازمان محیط زیست آقای محمدزاده برگزار کرد که خروجی آن تهیه طرح کاهش آلودگی هوای شهر تهران و کلان‌شهرها بود، این طرح برای بررسی به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع شد که امیدواریم به زودی در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: در حال حاضر این طرح در نوبت رسیدگی برای قرار گرفتن در دستور صحن علنی است که شاید با استفاده از ماده 104 آیین‌نامه، 50 نفر از نمایندگان درخواست قرار گرفتن این طرح را با اولویت در دستور کار مجلس ارائه دهند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تاکید کرد: فارغ از بررسی این طرح مهم این است که سازمان محیط زیست به عنوان متولی مقابله با آلودگی هوا این موضوع را جدی بگیرد و در صورت تصویب نسبت به اجرای این قانون اهتمام ویژه داشته باشد، البته با درایتی که ما از خانم ابتکار رییس سازمان محیط زیست سراغ داریم می‌دانیم ایشان برای مقابله با این پدیده جدی هستند.

لاهوتی با اشاره به بخشی از جزییات این طرح گفت: در این طرح تاکید شده است که سوخت استاندارد خودروها باید یورو4 بوده و نیروی انتظامی حق شماره‌گذاری خودوروهای فاقد یورو4 را ندارد.

وی یادآور شد: در حال حاضر سوخت استاندارد ما یورو2 است، این در حالی است که طبق قانون برنامه چهارم سوخت باید استاندارد یورو4 را اخذ می‌کرد، همچنین استاندارد خودروهای ما باید یورو4 باشد که چنین چیزی نیست و استاندارد خودورها در حال حاضر یورو2 است.

نایب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس افزود: جای تاسف است که استاندارد خودروهای وارداتی یورو5 است ولی استاندارد خودروهای داخلی یورو2 می‌باشد.

لاهوتی با بیان اینکه بیش از 80 درصد آلودگی تهران و کلان‌شهرها ناشی از آلودگی خودروهاست، گفت: زمانی عزمی جدی برای جمع‌آوری خودروهای فرسوده در کشور ایجاد شد اما اینکار متوقف شد، اکنون مشاهده می‌شود که خودروهای فرسوده‌ای در تهران تردد می‌کنند و عزمی برای جمع‌آوری آنها وجود ندارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس افزود: از طرف دیگر باید عزمی جدی برای ارتقای حمل و نقل عمومی وجود داشته باشد چون تا وقتی که این موضوع رخ ندهد نباید انتظار داشت که مردم از خودروهای شخصی خود استفاده نکنند.

به گزارش ایسنا، به گفته وی آلودگی هوا زنجیره‌ای به هم پیوسته‌ای است که نمی‌توان گفت سازمان و دستگاهی خاص متولی مقابله آن است. همه دستگاه‌ها باید برای مقابله با این پدیده وارد میدان شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet