هدر اصلی
1392/08/10 10:46:42
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نظری‌مهر :

نقشه راهی برای نظارت دقیق‌تر بر عملکرد وزارت بهداشت در حال تهیه است

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تهیه و بررسی نقشه راهی توسط این کمیسیون خبر داد که در صورت تصویب نهایی عملکرد وزارت بهداشت و سازمان‌های زیر مجموعه‌اش در اجرای قوانین مورد ارزیابی ونظارت دقیق قرار می‌گیرد.
نقشه راهی برای نظارت دقیق‌تر بر عملکرد وزارت بهداشت در حال تهیه است عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تهیه و بررسی نقشه راهی توسط این کمیسیون خبر داد که در صورت تصویب نهایی عملکرد وزارت بهداشت و سازمان‌های زیر مجموعه‌اش در اجرای قوانین مورد ارزیابی ونظارت دقیق قرار می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44376.jpg نقشه,راهی,برای,نظارت,دقیق‌تر,بر,عملکرد,وزارت,بهداشت,در,حال,تهیه,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد نظری‌مهر توضیح داد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در حال تدوین نقشه راهی است که به موجب آن عملکرد وزارت بهداشت و دستگاه‌های زیر مجموعه آن در اجرای قوانین مصوب مجلس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی توضیح داد: تاکنون بسیاری از قوانین اجرایی نشده و بلاتکلیف مانده است که از جمله آن مواردی همچون پزشک خانواده است که با تدوین این نقشه راه می‌توان به دولت در اجرای این قوانین کمک کرد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: طبق قانون برنامه پنجم توسعه باید یکسان سازی تعرفه‌ها انجام می‌شد که سوال این است چرا تاکنون این اقدام صورت نگرفته است؟ از این دست قوانین بلاتکلیف مانده در حوزه بهداشت و درمان زیاد است و ما با این نقشه راه به دنبال این هستیم که دولت را ملزم به اجرای این قوانین بکنیم.

نظری‌مهر خاطر نشان کرد: طبیعتا بعد از تکمیل این نقشه راه، جلسه‌ای با وزیر و معاونان وزیر و سازمان‌های زیر مجموعه‌اش همچون تامین اجتماعی برگزار خواهد شد و مفاد این نقشه را به اطلاع آنها خواهد رسید، اگر بعد از تدوین این نقشه راه باز هم قوانین اجرا نشود باید وزیر و بعد از آن رییس جمهور پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه این نقشه را الزام‌آور است گفت: در حال حاضر وضعیت اینگونه است که تنها از وزیر برای اجرایی نشدن قوانین سوال پرسیده می‌شود که پاسخ‌ها در این حد است که تقصیر به گردن دیگران انداخته می‌شود با این نقشه راه از اینگونه تفره رفتن‌ها جلوگیری می‌شود و هر کسی تکیلف خود را می‌داند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه با این نقشه راه مواردی همچون جلوگیری از افزایش قیمت داروها و پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها حل و فصل می‌شود، گفت: در قانون تهیه کارت هوشمند یکی از مواردی است که باید عملیاتی می‌شد تا ذیل آن بسیاری از مشکلات دارویی و پرداخت‌های زیر میزی حل شود که هنوز این اتفاق رخ نداده است.

وی افزود: این نقشه راه علاوه بر تقویت بعد نظارتی مجلس وزیر را ملزم به پاسخگویی در مورد تخطی از اجرای قوانین می‌کند، به نظرم سایر کمیسیون‌ها نیز باید چنین نقشه راهی را در حوزه‌های کاری‌شان تدوین کنند.

به گزارش ایسنا، به گفته نظری‌مهر این نقشه راه در مرحله رسیدگی و بررسی در کمیسیون است و احتمالا تا دو ماه آینده تکمیل می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet