حلول ماه ربیع الاول
1392/08/10 11:39:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری:

بودجه 93 در تعامل با مجلس تدوین شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری در بودجه ۹۳ بر لزوم تعامل دولت و مجلس برای تدوین بودجه واقعی در سال آینده تاکید کرد و گفت که دولت باید در سال ۹۳ به سمت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی برود.
بودجه 93 در تعامل با مجلس تدوین شود عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری در بودجه 93 بر لزوم تعامل دولت و مجلس برای تدوین بودجه واقعی در سال آینده تاکید کرد و گفت که دولت باید در سال 93 به سمت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی برود. https://cdn.icana.ir/d/019/44581.jpg بودجه,93,در,تعامل,با,مجلس,تدوین,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ جعفر قادری اظهارکرد: نکاتی که دولت باید بر بخشنامه بودجه به دستگاه‌های مختلف تذکر دهد یکی این است که بنا را بر اتمام طرح‌های نیمه تمام بگذارد و سعی‌اش بر این باشد که حتی‌المقدور پروژه‌های جدید آغاز نشود و طرح‌هایی که می‌تواند در افزایش اشتغال، رونق اقتصادی، افزایش درآمد دولت و کاهش بار تحریم و همچنین افزایش بهره‌وری موثر باشد در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید در بودجه سال آینده تعادل و توازنی بین مناطق مختلف کشور وجود داشته باشد، یادآور شد: ما اکنون در شرایط تحریم نیاز داریم که به برخی طرح‌ها که می‌تواند وابستگی ما را کم کند و فشار بر منابع ارزی را کاهش دهد، منابع بیشتری اختصاص دهیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس، لزوم صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری و پیش‌بینی بودجه واقعی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: خوب است که دولت پیش از ارائه لایحه بودجه به شکلی نقطه نظر و دیدگاه‌های کمیسیون‌های تخصصی مجلس را اخذ کند و به صورت کلی اولویت‌های مجلس را مدنظر قرار دهد و محدودیت‌ها را برای نمایندگان توضیح دهد تا تعامل و همکاری لازم با مجلس در این رابطه وجود داشته باشد، در این صورت بودجه‌ای تدوین و تصویب خواهد شد که دیگر نیاز به اصلاحیه نخواهد داشت.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: دولت باید در بودجه سال آینده به سراغ روش‌های جدید تامین منابع مالی برود و تا جایی که ممکن است وابستگی به نفت را کاهش دهد تا بتوانیم از منابع نفت بیشتر برای تزریق به صندوق توسعه ملی و کارآمدسازی بخش خصوصی استفاده کنیم، به هر حال ما باید دیر یا زود این استراتژی را اصلاح کنیم زیرا اگر بنا باشد استراتژی‌های گذشته ادامه یابد ممکن است در شرایط سخت‌تر با مشکل مواجه شویم.

به گزارش ایسنا، قادری در پایان درباره نحوه پیش‌بینی درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده نیز گفت: البته نیازی نیست که نرخ‌ها را بالا ببریم بلکه ما باید پایه مالیاتی را توسعه دهیم و بانک‌های اطلاعاتی را تکمیل کنیم تا از کسانی که گریز مالیاتی دارند، مالیات دریافت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet