هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جعفرزاده:

نرخ سود بانکی حداقل معادل تورم باشد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن تعیین نرخ سود بانکی از سوی شورای پول و اعتبار، بر لزوم بازنگری در نرخ سود بانکی تاکید کرد و گفت که باید انگیزش مادی برای جلب پول‌های مردم به بانک‌ها ایجاد شود.
جمعه 10 آبان 1392 ساعت 12:21
نرخ سود بانکی حداقل معادل تورم باشد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن تعیین نرخ سود بانکی از سوی شورای پول و اعتبار، بر لزوم بازنگری در نرخ سود بانکی تاکید کرد و گفت که باید انگیزش مادی برای جلب پول‌های مردم به بانک‌ها ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/47750.jpg نرخ,سود,بانکی,حداقل,معادل,تورم,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده اظهار کرد: با توجه به نرخ تورم موجود در جامعه ما باید برای کسانی که سرمایه‌ای در دست دارند ایجاد انگیزه کنیم تا فرد به جای اینکه پولش را در بازار در کار سفته‌بازی به جریان بیندازد آن را به بانک بسپارد و سود بیشتری دریافت کند.

وی افزود: وقتی سود سفته بازی 40 درصد است اما در بانک سود سپرده‌ها 20 درصد است پس هیچگاه اوراق مشارکت به نتیجه نمی‌رسد و ما نمی‌توانیم پول‌ها را جمع کنیم بنابراین دولت باید یک تدبیر استثنایی کند و حداقل نرخ سود بانکی به اندازه تورم باشد تا تشویقی صورت گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس خاطرنشان کرد: نمی‌شود به مردم گفت که برای رضای خدا پول‌تان را به بانک بسپارید بلکه باید یک انگیزش مادی در این میان وجود داشته باشد و زمانی نرخ سود بانکی می‌تواند در مردم ایجاد انگیزه کند که بیش از تورم باشد تا افراد برای سپرده‌گذاری در بانک و دریافت سود بیشتر تشویق شوند.

به گزارش ایسنا، جعفرزاده با تاکید بر لزوم بازنگری در نرخ سود بانکی،‌ گفت: نرخ سود بانکی حداقل باید معادل نرخ تورم باشد یا به دلیل اینکه سپرده‌گذاری در بانک ریسک کمتری دارد نرخ سود سپرده‌ها کمی کمتر از نرخ تورم باشد مثلا اگر در بازار سود سرمایه‌گذاری 40 درصد است در بانک به دلیل اینکه ریسک وجود ندارد می‌توان با 30 درصد سود سپرده هم سرمایه‌ها را جذب کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000