عید سعید فطر
1392/08/10 12:23:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_
میرکاظمی:

شل و توتال با ایران قرارداد نخواهند بست

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید توسعه میادین نفتی را به امید سرمایه گذاری شرکت های اروپایی تعطیل کنیم؛زیرا برخی از کشورهای عربی هزینه می کنند که فازهای نفتی کشور ما عقب بمانند.
شل و توتال با ایران قرارداد نخواهند بست رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نباید توسعه میادین نفتی را به امید سرمایه گذاری شرکت های اروپایی تعطیل کنیم؛زیرا برخی از کشورهای عربی هزینه می کنند که فازهای نفتی کشور ما عقب بمانند. https://cdn.icana.ir/d/019/42757.jpg شل,و,توتال,با,ایران,قرارداد,نخواهند,بست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛مسعود میرکاظمی در خصوص تلاش وزارت نفت برای انعقاد قرارداد با شرکت های خارجی به ویژه شرکت توتال و شل گفت: شرکت های توتال و شل از گذشته علاقه مند به حضور در قراردادهای نفتی ایران بودند اما از آمریکا وحشت دارند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که من در وزارت نفت بودم چندین بار این دو شرکت علاقه مند به حضورد در میادین نفتی ایران بودند اما مدیرعامل آنها چند بار به خاطر ارتباط با ایران توسط دولت آمریکا بازداشت شده بود.

وی افزود: این شرکت ها متعلق به شرکت های اروپایی قدرتمند هستند اما مدیرعامل آنها را دولت آمریکا بازداشت می کند و دولت مطبوعشان نمی تواند اعتراضی به این اقدام آمریکا بکند.

میرکاظمی با تاکید بر این که تا زمانی که تحریم ها برداشته نشود این دو شرکت در ایران سرمایه گذاری نخواهند کرد، گفت: ما نباید معطل آنها شویم، باید کار توسعه میادین نفتی را با استفاده از شرکت ها و منابع داخلی انجام دهیم، اگر آنها هم آمدند آنقدر پروژه نفتی وجود دارد که بتوان به آنها واگذار کرد.

نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: فکر می کنیم پارس جنوبی 60 سال گاز دارد؟ بالاخره یک روز منابع گازی پارس جنوبی تمام می شود، تا کی باید صبر کرد و لاکپشتی حرکت کرد؟ نیاز به حرکت جهادی است. همان کاری که در ابتدای دولت دهم انجام شد، همه فازهای پارس جنوبی باید با همت شرکت های ایرانی بهره برداری شود.
میرکاظمی با اشاره به تخلفات شرکت های اروپایی در هشت سال دولت خاتمی گفت:در هشت سال دولت اصلاحات این شرکت های اروپایی بهترین فازهای نفتی ما را در اختیار داشتند اما دست نزدند این اقدام جنایتی بود که آنها انجام دادند.
وزیر نفت دولت احمدی نژاد ادامه داد: زمانی که وارد وزارت نفت شدم برخی از این شرکت ها هشت سال بود که برای اتمام فازهای میادین مشترک ما در مرزها قرارداد بسته بودند اما چون با کشورهای عربی نیز طرف قرارداد بودند فازهای نفتی ما را معطل نگه داشته بودند.
به گزارش مهر،میرکاظمی تاکید کرد: نباید توسعه میادین نفتی را تعطیل کنیم به این امید که شرکت های اروپایی سرمایه گذاری کنند زیرا برخی از این کشورهای عربی هزینه می کنند که فازهای نفتی کشور ما عقب بماند./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet