خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/10 12:40:35
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی:

احزاب پیشینه خوبی در ایران ندارند

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مردم ایران پیشنه و خاطره بدی از احزاب دارند گفت: کار حزبی در ایران جواب نمی‌دهد.
احزاب پیشینه خوبی در ایران ندارند عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مردم ایران پیشنه و خاطره بدی از احزاب دارند گفت: کار حزبی در ایران جواب نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/43309.jpg احزاب,پیشینه,خوبی,در,ایران,ندارند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سید مرتضی حسینی عنوان کرد: از ابتدا حزبی که به وجود آمد حزب توده و حزب چپ‌ها و یا لیبرال‌ها بود این حزب‌ها خوب عمل نکردند و بر همین اساس در ایران احزاب خیلی جا نگرفتند و موقعیت پیدا نکردند.

او ادامه داد: حتی حکومت‌ها هم که بعضی از احزاب را ایجاد می‌کنند و به آنها کمک می‌کند تا جا بیافتند مردم به آنها اعتنا نمی‌کنند، برای همین است که از اول انقلاب تاکنون احزاب زیادی تشکیل شده اما طرفداران زیادی پیدا نکرده‌اند.

نماینده مردم قزوین در مجلس تاکید کرد: با این شرایط حزب در ایران جایی ندارد، البته در دنیا اگر حزب تشکیلاتی باشد و نیروهایش را از قبل شناسایی کرده باشد و اهدافش مشخص کرده باشد و به واسطه آن در اداره مملکت موفقیت‌هایی داشته باشد خوب است، ولی در ایران حزب جایگاهی ندارد.

این نماینده مجلس افزود: پیش از این هم کسانی آمده‌اند و تلاش کرده‌اند و زحمت کشیده‌اند تا حزب را جا بیاندازند اما موفق نشده‌اند، نمونه آن هم حزب جمهوری اسلامی ایران است که بزرگترین و قدرتمندترین حزب بود و بزرگان و همه مملکت آن پشت سر آن بودند اما نتوانست جا بیافتد.

به گزارش ایسنا، حسینی خاطر نشان کرد: احزاب با افراط‌ کاری‌های که داشته اند مردم را زده کردند به همین دلیل هیچ حزبی در ایران فراگیر نخواهد شد، آن چیزی که ما در جامعه می‌بینیم این است که جامعه تابع حزب نخواهد شد، شاید چند شخصیت محبوبیتی در بین مردم داشته باشد اما حتی همین شخصیت هم وقتی حزب تشکیل می‌دهد نمی‌تواند در قالب آن موفق باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet