خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1392/08/11 08:46:00
سرویس سیاسی
دکتر جلالی در دیدار با رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس کره‌جنوبی مطرح شد:

پیشنهاد ‎ایجاد شبکه متمرکز پژوهش پارلمانی در حوزه آسیاو‌پاسیفیک

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در دیدار با رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس کره‌جنوبی با اشاره به جایگاه مهم نهادهای پژوهش پارلمانی درزمینه تصویب کارشناسانه قوانین، افزود: با استفاده از تجربیات مجامع مهم پارلمانی، باید زمینه‎های ایجاد یک شبکه متمرکز پژوهش پارلمانی در حوزه آسیا و پاسیفیک فراهم شود.
پیشنهاد ‎ایجاد شبکه متمرکز پژوهش پارلمانی در حوزه آسیاو‌پاسیفیک رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در دیدار با رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس کره‌جنوبی با اشاره به جایگاه مهم نهادهای پژوهش پارلمانی درزمینه تصویب کارشناسانه قوانین، افزود: با استفاده از تجربیات مجامع مهم پارلمانی، باید زمینه‎های ایجاد یک شبکه متمرکز پژوهش پارلمانی در حوزه آسیا و پاسیفیک فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42789.jpg پیشنهاد,‎ایجاد,شبکه,متمرکز,پژوهش,پارلمانی,در,حوزه,آسیاو‌پاسیفیک Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاظم جلالی که به دعوت رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ملی جمهوری کره جنوبی درراس  هیاتی پژوهشی به منظور شرکت در چهارمین اجلاس بین المللی مراکز پژوهش پارلمانی به جمهوری کره عزیمت نموده، پنجشنبه (9 آبان ماه) با "هیون ووک"همتای کره‌ای خود دیدار و گفتگو کرد.

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به جایگاه مهم نهادهای پژوهش پارلمانی درزمینه تصویب کارشناسانه قوانین گفت: از زمان تاسیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ایران قوانین با رویکردی دقیق‌تر و مبتنی برابعاد کارشناسی مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بااشاره به قدمت مجلس شورای اسلامی افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس اززمان تاسیس تاکنون توانسته ازطریق ارتباط نزدیک با مراکز مختلف پژوهشی، علمی و دانشگاهی ظرفیت قابل توجهی را در زمینه ابعاد کارشناسی مصوبات مجلس شورای اسلامی ایجاد کند و با تهیه گزارشات تحلیلی نمایندگان را با وظایف و اهداف پیش روی مجلس شورای اسلامی بیش از پیش آشنا نماید.

وی با تقدیر از ابتکار عمل مرکز پژوهش‌های مجلس ملی جمهوری کره در زمینه ایجاد سکوئی برای تبادل نظر و همفکری میان پژوهشگران پارلمانی کشورهای مختلف، تصریح کرد:باید تلاش کرد تا با استفاده از تجربیات مجامع مهم پارلمانی مانند اتحادیه بین‌المجالس زمینههای ایجاد یک شبکه متمرکز پژوهش پارلمانی در حوزه آسیا و پاسیفیک به تدریج فراهم شود و کشورهای این منطقه بتوانند ازطریق این تشکل پژوهشی به نحوی مطلوب تجربیات کارشناسی خود در بعد قانونگذاری را در اختیار یکدیگر قرار دهند و انتقال تجربیات پژوهشی به شکل منظم میان مراکز پژوهش پارلمانی صورت گیرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری از مطالب خود با اشاره به تجربه موفق مرکز پژوهش‌های مجلس ملی جمهوری کره در برگزاری سه اجلاس بین‌المللی پژوهش پارلمانی طی سه سال گذشته آمادگی خودرا برای برگزاری پنجمین اجلاس پژوهش پارلمانی در تهران اعلام کرد.

"هیون ووک" رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ملی جمهوری کره با استقبال از پیشنهاد دکتر جلالی، تاکید کرد: اشتراکات زیادی میان دو مرکز پژوهش پارلمانی مجالس دوکشور ایران و کره‌جنوبی وجود دارد و مجالس دوکشور می‌توانند با استفاده از این نکات مشترک همکاری‌های ثمربخشی را پایهریزی کنند.

وی همچنین آمادگی خود را به منظور دیدار از ایران جهت آشنائی با نظام پژوهش پارلمانی در ایران را اعلام و ابراز امیدواری کرد که اوائل آوریل سال آینده به این منظور به ایران سفر نماید.

درپایان این دیدار دکتر جلالی بااستقبال ازاین دیدار اظهار امیدواری کرد که تفاهم‌نامه همکاری میان مراکز پژوهشی مجالس دوکشور سال آینده در تهران آینده امضا شود.

گفتنی است مرکز پژوهش‌های مجلس کره‌جنوبی تاکنون سه اجلاس بین‌المللی مراکز پژوهشی درحوزه آسیا و پاسیفیک برگزارنموده و چهارمین اجلاس نیز به میزبانی کره‌جنوبی در مجلس ملی این کشوری در آستانه برگزاری است که دراین اجلاس روسا و مدیران پژوهشی مجالس هفده کشور حضور دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet