حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 10:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هروی:

تمام دانشگاه‌ها از سال 93 بر مبنای مصوبه مجلس باید آماده پذیرش دانشجو باشند

رئیس کمیته آموزش عالی و آموزش پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد:‌ مصوبه مجلس برای پذیرش دانشجو آن هم با طرح حذف کنکور از سال ۹۳ اجرایی می‌شود و هر حرکتی توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی باید با اطلاع مجلس انجام شود.
تمام دانشگاه‌ها از سال 93 بر مبنای مصوبه مجلس باید آماده پذیرش دانشجو باشند رئیس کمیته آموزش عالی و آموزش پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد:‌ مصوبه مجلس برای پذیرش دانشجو آن هم با طرح حذف کنکور از سال 93 اجرایی می‌شود و هر حرکتی توسط دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی باید با اطلاع مجلس انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43088.jpg تمام,دانشگاه‌ها,از,سال,93,بر,مبنای,مصوبه,مجلس,باید,آماده,پذیرش,دانشجو,باشند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ جواد هروی در ارزیابی خود از برگزاری کنکور مجزا توسط دانشگاه آزاد گفت: براساس مصوبه مجلس تمامی دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌های غیرانتفاعی می‌بایست خود را از سال 93 آماده پذیرش دانشجو براساس مصوبه حذف کنکور مجلس کنند و عملا این مصوبه بعد از سه سال تا مرز 85 درصد پذیرش دانشجویان انجام خواهد شد.
رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به مساله اساسی که برایش به وجود آمد و با حدود 250 هزار صندلی خالی مبادرت به این کار کرده در حالی که باید هر گونه اقدامی برای پذیرش دانشجو با هماهنگی کمیته آموزش عالی و کمیسیون آموزش مجلس باشد.
نماینده مردم قائنات در مجلس تصریح کرد:‌ بنابراین هر حرکتی که هر دانشگاهی در کشور بخواهد انجام دهد اگر مصوبه هم نداشته باشد باید با اطلاع کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس صورت گیرد. لذا اظهارات اخیر مسئولان دانشگاه آزاد بدون اطلاع کمیته مذکور بوده و باید مسئولان دانشگاه آزاد نسبت به این موضوع پاسخگو باشند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، به گفته وی، مصوبه مجلس از مهر ماه سال 93 اجرایی خواهد شد و فاصله‌یی که در این میان از بهمن سال جاری تا مهر 93 وجود دارد باعث شده که مسئولان دانشگاه آزاد گریزی زده و بخواهند از این طریق اقدام به پذیرش دانشجو کنند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet