هدر اصلی
1392/08/11 10:59:28
سرویس اقتصادی
قاضی پور در گفتگو با خانه ملت:

دولت اسامی دانه درشت‌های سیستم بانکی را از کمیسیون اقتصادی بگیرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وقتی که در سیستم اقتصادی از سوی افراد سیاسی به جای اقتصادی تصمیم بگیرند تخلفات ایجاد می‌شود گفت: اسامی دانه درشتها در گزارش تحقیق و تفحص از سیستم بانکی مشخص است و اگر دولت جدید بخواهد می‌تواند گزارش را از کمیسیون اقتصادی بگیرد.
دولت اسامی دانه درشت‌های سیستم بانکی را از کمیسیون اقتصادی بگیرد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وقتی که در سیستم اقتصادی از سوی افراد سیاسی به جای اقتصادی تصمیم بگیرند تخلفات ایجاد می‌شود گفت: اسامی دانه درشتها در گزارش تحقیق و تفحص از سیستم بانکی مشخص است و اگر دولت جدید بخواهد می‌تواند گزارش را از کمیسیون اقتصادی بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42751.jpg دولت,اسامی,دانه,درشت‌های,سیستم,بانکی,را,از,کمیسیون,اقتصادی,بگیرد Icana

نادر قاضی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه پشت پرده برخی از تسهیلات کلان اعطایی به شرکت‌ها و اشخاص شبهه وجود دارد، گفت: بسیاری از تسهیلات کلان معوق شده غیر منطقی و غیر اصولی اعطا شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: در تحقیق و تفحص از بانک مرکزی در مجلس هشتم مطالبات بانکها از شرکتها و افراد خاص با اعداد و ارقام مشخص شد ولی خط بازی و دلال بازی اجازه نداد در صحن قرائت شود.

وی با بیان اینکه اسامی دانه درشتها مشخص است، افزود: وقتی که سیستم اقتصادی سیاسی شود و افراد سیاسی به جای اقتصادی تصمیم بگیرند تخلفات ایجاد می شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه پول را باید به کسی داد که سود کند و بتواند اصل پولی که دریافت کرده است را برگرداند، افزود: اسامی دانه درشتها در گزارش تحقیق و تفحص از سیستم بانکی مشخص است و اگر دولت جدید بخواهد می تواند گزارش را از کمیسیون اقتصادی بگیرد.

قاضی پور با بیان اینکه انتظار داریم دولت جدید با انتشار اسامی دانه درشتها در رسانه ها شفاف سازی کند، افزود: اگر دولت اسامی دانه درشتها را اعلام کند دیگر شهرام جزایری درست نمی شود از این رو انتظار داریم دولت جدید اسامی آنها را در اختیار رسانه ها قرار دهد و در این راستا با اطلاع رسانی درست، شفاف سازی کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه نمی شود با پول مردم کارخانه زد کارخانه دار باید پول داشته باشد، گفت: بهتر است که تسهیلات به افرادی پرداخت شود که پروژه آنها 70 درصد پیشرفت کرده باشد.

گفتنی است براساس آخرین گزارش مسئولان دولتی، حجم مطالبات معوق بانکی به بالغ بر 70 هزار میلیارد تومان رسیده است که 11.4 هزار میلیارد تومان آن در دستان 23 نفر است که عمدتا هم کار تولیدی نمی‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet