هدر موبایل
1392/08/11 11:27:53
سرویس اقتصادی
عسگراولادی در گفت وگو با خانه ملت تشریح کرد:

دستاوردهای سفر هیات پارلمانی ایران به چین/ صدور گواهی استاندارد کالاهای چینی قبل از ورود به ایران

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در خصوص دستاوردهای سفر هیات پارلمانی ایران به چین گفت: با توجه به توافقات ایران و چین مقرر شد که سازمان استاندارد ایران کیفیت کالاهای چینی را قبل از حرکت به ایران کنترل کند و در صورت عدم رعایت کیفیت و استاندارد های لازم، مانع از ارسال کالاها به ایران شود.
دستاوردهای سفر هیات پارلمانی ایران به چین/ صدور گواهی استاندارد کالاهای چینی قبل از ورود به ایران رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در خصوص دستاوردهای سفر هیات پارلمانی ایران به چین گفت: با توجه به توافقات ایران و چین مقرر شد که سازمان استاندارد ایران کیفیت کالاهای چینی را قبل از حرکت به ایران کنترل کند و در صورت عدم رعایت کیفیت و استاندارد های لازم، مانع از ارسال کالاها به ایران شود. https://cdn.icana.ir/d/019/50895.jpg دستاوردهای,سفر,هیات,پارلمانی,ایران,به,چین/,صدور,گواهی,استاندارد,کالاهای,چینی,قبل,از,ورود,به,ایران Icana

اسدالله عسگر اولادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در سفر هیات پارلمانی ایران به کشور چین موضوعات اقتصادی مختلفی مطرح شد و توافقات اقتصادی خوبی بین فعالین اقتصادی ایران و چین حاصل شد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین تشریح کرد: با توجه به قراردادی که بین جمهوری اسلامی ایران و کشور چین منعقد شده است مقرر شد که سازمان استاندارد ایران کیفیت کالاهای ایرانی را قبل از حرکت به ایران کنترل کنند و گواهی حمل به ایران را صادر کند و در صورت عدم رعایت کیفیت و استاندارد های لازم، مانع از ارسال کالاها به ایران شود.

عسگراولادی ادامه داد: البته باید توجه داشت در زمینه جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق چینی بی کیفیت، سازمانهای مربوطه  باید فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی در ادامه داد: بر اساس هماهنگی های انجام شده قرار بر این شد که دو سیمنار مشترک سرمایه گذاری بین ایران و چین برگزار شود وسرمایه گذاری های بیشتری نسبت به تجارت صورت گیرد و با افزایش سرمایه گذاری ها در ایران، تولید با کیفیت بالا رونق یابد و حتی مازاد آن نیز صادر شود، البته توافقاتی در زمینه شرکت دو کشور در نمایشگاههای اقتصادی همدیگر حاصل شد.

عضو اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران افزود: موضوع دیگری که در سفر به چین مطرح شد این است که دوبار در سال، با هر استانی از چین به خصوص استانهای اقتصادی شانگهای، پکن و همچنین استان مسلمان نشین سین کیانگ، هیئت اقتصادی مبادله شود.

عسگر اولادی گفت: در سفر به کشور چین تعاملات خوبی صورت گرفته است و امیدواریم نتایج این سفر در 6 ماه آینده قابل لمس باشد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین یادآور شد: در سفر هیات پارلمانی ایران به چین در خصوص رفع مشکلات کشتیرانی هماهنگی انجام شده است که البته  برخی موضوعات قبل ذکر نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet