هدر موبایل
1392/08/11 12:05:56
سرویس اجتماعی
کیوان در گفت وگو با خانه ملت عنوان کرد:

خروج قطره‌چکانی کیسه‌های خون از گمرک/ مشکلی از نظر تامین کیسه‌های خونی نداریم

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو از ترخیص قطره‌چکانی کیسه‌های خون از گمرک خبر داد و گفت: در حال حاضر شرایط برای نگهداری کیسه‌های خون در گمرک مهیا است و خوشبختانه تا حدودی نیاز کشور از داشتن کیسه‌های خونی تامین است.
خروج قطره‌چکانی کیسه‌های خون از گمرک/ مشکلی از نظر تامین کیسه‌های خونی نداریم مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو از ترخیص قطره‌چکانی کیسه‌های خون از گمرک خبر داد و گفت: در حال حاضر شرایط برای نگهداری کیسه‌های خون در گمرک مهیا است و خوشبختانه تا حدودی نیاز کشور از داشتن کیسه‌های خونی تامین است. https://cdn.icana.ir/d/019/44949.jpg خروج,قطره‌چکانی,کیسه‌های,خون,از,گمرک/,مشکلی,از,نظر,تامین,کیسه‌های,خونی,نداریم Icana

حسین کیوان در گفت ‌وگو با خبرنگاراجتماعی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری توقف کیسه‌های خون در گمرک افزود: در حال حاضر توقف کیسه‌ها در گمرک به گونه‌ای نیست که حوزه سلامت را دچار بحران کند زیرا تا حدودی نیاز کشور از داشتن کیسه‌های خونی تامین است.

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه توقف کیسه‌های خون در گمرک به دلیل وجود تحریم‌ها نیست و در خصوص واردات این تجهیزات مشکلی وجود ندارد، ادامه داد: تنها مشکل بحث تامین مالی ریالی است که به سازمان انتقال خون اختصاص پیدا نکرد و همین امر باعث شد اعتباری برای تسویه حساب با شرکت‌های وارد کننده کیسه‌های خون وجود نداشته باشد.

 وی، یادآور شد: درحال حاضر این کیسه به صورت قطره‌چکانی در حال خروج از گمرک است و به تدریج از گمرک ترخیص می‌شوند.

کیوان، در مورد تخصیص 1800 میلیارد تومان برای مابه‌التفاوت نرخ ارز به حوزه سلامت به خانه ملت گفت: متاسفانه این مبلغ تنها برای دارو بود  به گونه‌ای که واردات برخی کالاهای پزشکی که به دلیل تغییر نرخ ارز گران شده بودند در این مصوبه لحاظ نشده بود و بنابراین هیچ اعتباری به عنوان مابه‌التفاوت نرخ ارز به برخی سازمان‌ها از جمله انتقال خون اختصاص پیدا نکرد.

وی افزود: به طور حتم این مهم ضربه بدی به حوزه سلامت وارد می‌کند و باعث افزایش چندین برابری قیمت کالاها و ایجاد خلل در نحوه تامین اعتبار سازمان‌ها می‌شود.

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه شرایط برای نگهداری کیسه‌های خون در گمرک مهیا است، گفت: در این خصوص نگرانی وجود ندارد و این کیسه‌ها تا 5 سال تاریخ مصرف خواهند داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet