خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1392/08/11 12:24:42
سرویس سیاسی
بیگلری: تلفات در مناطق آلوده به مین کردستان ادامه دارد

وزیر کشور پاسخگوی وضعیت پاکسازی اراضی آلوده به مین باشد

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، با اشاره به حضور رحمانی‌فضلی در جلسه این هفته کمیسیون امنیت‌ملی مجلس، گفت: وزیر کشور برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان درباره وضعیت پاکسازی اراضی آلوده به مین در مجلس حضور می‌یابد.
وزیر کشور پاسخگوی وضعیت پاکسازی اراضی آلوده به مین باشد نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، با اشاره به حضور رحمانی‌فضلی در جلسه این هفته کمیسیون امنیت‌ملی مجلس، گفت: وزیر کشور برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان درباره وضعیت پاکسازی اراضی آلوده به مین در مجلس حضور می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/42935.jpg وزیر,کشور,پاسخگوی,وضعیت,پاکسازی,اراضی,آلوده,به,مین,باشد Icana

محسن بیگلری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ‌در تشریح سؤال مشترک امید کریمیان، سالار مرادی، رسول خضری و خود از عبدالرضا رحمانی ‌فضلی وزیر کشور در جلسه روز (سه‌شنبه 14 آبان) کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: وزیر کشور برای پاسخگویی به عملکرد ضعیف وزرات کشور جهت جمع‌آوری و پاکسازی اراضی آلوده به مین در مناطق مرزی به مجلس می‌آید.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت کشور و وزارت دفاع در پاکسازی مناطق آلوده به مین افزود: با وجود اظهارات مسئولان دستگاه‌های مختلف در پاکسازی کامل این مناطق، هنوز شاهد هستیم که هر چند وقت یکبار تعدادی از مردم این مناطق به شهادت می‌رسند.

وی ادامه داد: به‌علت پاکسازی نشدن برخی مناطق استان کردستان، حدود دو هفته پیش 5 نفر از دانش‌آموزان که اتفاقا بر روی تله‌های انفجاری رفته بودند، دچار نقص عضو شدند.

بیگلری افزود: بخشی از شهدا، مجروحان و افرادی که به‌علت انفجار مین نقص عضو شده‌اند، هنوز تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار نگرفته‌اند و این موضوع تبعات بسیاری را به‌دنبال دارد.

وی با اعلام اینکه هنوز آمار و نقشه‌ای برای تعیین محدوده مناطق آلوده به مین وجود ندارد، گفت: در چند سال اخیر انفجار مین‌های جنگی در مناطقی دور از انتظار اتفاق می‌افتد و این موضوع یک فشار روانی را به جامعه وارد می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه وزارت کشور و وزارت دفاع مسئول پاسخگویی به پاکسازی نشدن اراضی آلوده به مین در استان کردستان و مناطق مرزی هستند، تصریح کرد: نمایندگان به‌دنبال این هستند که هر چه سریع‌تر این وزارتخانه‌ها با برنامه‌ریزی برای پاکسازی این مناطق اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet